Be Well

İyi bir cildin sırrı

Yaz mevsiminin gelmesi ve bikini sezonunun açılmasıyla vücudumuza daha iyi bakmamız gerekiyor. Sağlıklı bir cilt için kendinize yeni bir bakım rutini oluşturmaya ne dersiniz?
Reading time 3 minutes

Yaza az bir süre kaldı. Bikini sezonun açılmasına bu kadar kısa süre kalmışken vücudunuzun kısa yollardan iyi gözükmesini isteyebilirsiniz. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için var olan cilt bakım rutininizi biraz değiştirmeniz gerekecek. Hızlı sonuçlar alabileceğiniz daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için benimsemeniz gereken dokuz cilt bakımı ipucunu keşfedin.

1. Duştan çıktıktan sonra hemen kurulanmayın. Islak olan vücudunuza vücut nemlendiricinizi uygulayın. Bu işlem hem nemi cildinize kilitler hem de nemli cilde losyon uygulamak daha kolaydır.

2. Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet işlemi uygularken tıraş kremi olarak hindistancevizi yağı kullanın. Doğal olan bu ürün hem cildi pürüzsüzleştirir hem de nemlendirir.

3. Yaza yeni girerken cilt tonunuz biraz açık gelebilir. Bronzlaşana kadar cilt tonunuzu bir iki ton daha koyu renkli gözükmesi için fondöteninizi vücut losyonunuzla karıştırınız. Böylelikle bronzlaşmış bir efekt verebilirsiniz.

4. Yüzünüz için denediğiniz bir serum veya kremi beğenmediniz. Ürünü dolapta bekletip bozulmaya bırakmak ya da çöpe atmak yerine vücudunuzda kullanın.

5. El ve ayaklarınıza nemlendirici losyonu sürün ve hemen çoraplarınızı giyin. 20-30 dakika kadar pamuklu çorap ve eldivenle beklemeniz ile nemlendirici ısınır böylelikle losyon cildin daha derinine nüfuz eder. Sonuç olarak daha yumuşak ve pürüzsüz eller ve ayaklara sahip olursunuz.

6. Gece bir davete giderken cildinizin parlak görünmesini istiyorsanız vücut yağı kullanın. Eğer ışıltılı gözükmek istiyorsanız yağınızın içine bir iki damla likit aydınlatıcınızdan damlatabilirsiniz.

7. Günlük güneş kreminizi yüzünüze uyguladıktan sonra, elleriniz, boyun ve göğüs dekoltenize de güneş kreminizi sürdüğünüzden emin olun. Bu alanlar genellikle unutuluyor fakat o alanlara da SPF koruması gerekli.

8. Batık tüylerden doğal olarak kurtulmak ve pul pul dökülen ölü derilerden arınmak için vücudunuzu kuru olarak fırçalayın. Bu işlemle kan dolaşımınız da artarak selüitlerden de kurtulacaksınız.

9. Saç bakımınızı yaptıktan sonra saç kremi ve maske kalıntıları cildiniz üzerinde kalmaması için işlemlerden sonra mutlaka yüzünüzü ve vücudunuzu yıkayın. Bu ürünler cildinizde sivilceye neden olabilir.

Tags

cilt-bakımı

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler