GÜZELLİK

Irina Shayk'ın güzellik sırları

Cannes Film Festivali'nde AmfAR davetine başlamadan birkaç saat önce L'Oréal Paris'in 30 yaşındaki marka elçisi Irina Shayk güzellik sırlarını paylaştı.
Reading time 3 minutes

L'Oréal Paris güzellik elçilerinden biri olmak nasıl bir his?

"Şahane! Bu markayla birlikte çalışacağımı bana söyleseler hayatta inanmazım. L'Oréal Paris'in tüm güzellik elçilerinin her biri ayrı bir özelliğe sahip. Karizma, karakter, güzellik... Ben de bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum."

Bizlerle güzellik tüyolarınızı paylaşabilir misiniz?

"Sabahları kalktığımda yüzümü buzlu suyla yıkıyorum. Eğer az uyumuşsam, göz çevreme buz kalıpları koyarak şişkinlikle mor halkaları azaltmaya çalışıyorum. Ayrıca mümkün olduğunca az kahve, bol yeşil çay tüketiyorum."

Sabahları nasıl bir bakım rutininiz var?

"Mümkün olduğunca cildimi nemlendirmeye özen gösteriyorum. I hydrate as much as possible. After washing my face, I apply Age Perfect from L'Oréal. It's a cream that caters more to mature skin, but I like to use it on dry areas and on my neck, because that's where the first signs of age appear. Then I apply sun protection, it is indispensable.

Banyoda ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

"Hızlıyımdır. Örneğin, bu sabah duş almama rağmen 10 dakikada az sürdü sabah rutinim. Saatlerce ayna karşısında duran kadınlardan biri değilim. Kendime aynada ne kadar az bakarsam, o kadar iyi hissediyorum."

Makyajın hayatınızdaki yeri nedir?

"Mesleğim modellik olduğu için önemli. Çalışmadığım zamanlar ise sadece fondöten uyguluyorum. Hızlı bir şekilde doğal ve parlak bir görünüm yaratıyor. Ayrıca nude tonlarında bir ruj ve hafifce kapatıcı da ekliyorum."

Cildinizdeki bu sağlıklı görünümün sırrı nedir?

"Tüm gün su tüketiyorum. Ayrıca güneş ışınlarına karşı cildimi koruyorum."

Peki saçlarınızın?

"Her gün saç uçlarımı bitkisel yağlarla nemlendiriyorum. Hindistan cevizi yağı özellikle parlak bir görünüm kazandırıyor. Tercihim ise içerisinde farklı altı tane bitkinin bulunduğu L'Oréal'in kuru yağı."

Hangi parfümünü kullanıyorsunuz?

"Parfüm kullanmıyorum desem..."

Tags

makyaj
irina-shayk
loreal-paris

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler