HOMMES

Louis Vuitton AW19 koleksiyonundaki aksesuar-sneaker detayları

Geçtiğimiz Perşembe Paris Erkek Moda Haftası kapsamında 2019 Sonbahar-Kış koleksiyonunu sunan Louis Vuitton, defilenin üzerinden günler geçmesine rağmen hala konuşuluyor.
Reading time 2 minutes

Gençleşen tasarım diliyle ve rekor satış rakamlarına sahip Supreme işbirliğini de geçerek, en çok kazanç elde edilen sezonu 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonuyla markaya uzun süredir ihtiyacı olan ivmeyi kazandıran Virgil Abloh, sunduğu ikinci koleksiyon ile de başarısını perçinlemişe benziyor. Kendi markası Off-White ile de oldukça iddialı fikirleri ve parçaları hayata geçiren Virgil Abloh, Louis Vuitton’un değişen çehresindeki en büyük pay olmakla kalmayıp aynı zamanda da Z jenerasyonu tarafından en çok tercih edilen marka ünvanını da elde etti.

Klasik Louis Vuitton çizgisinin geçirdiği bu evrim yüksek modanın sokak giyim ile nasıl mükemmel bir şekilde ilişkilendirilebildiğinin en büyük kanıtı aslında. LV harflerinin de yer aldığı klasik monogram deseninin renklenmesi, günümüz standartlarına ayak uydurması gayet makul ve çekici görünüyordu.

Virgil Abloh’un 2019 Sonbahar-Kış koleksiyonunda pop ikonu Michael Jackson’a bir anma özelliği taşıyacağını ilk söylediğinde, “her moda tasarımcısı elbet MJ’e saygı duruşunda bulunmak ister ama bunu kaçış olarak da kullanmaktan geri kalmaz” düşüncesine sahip olmuş olsak da, defile alanının New York sokağı şeklinde tasarlanışı, canlı müzik performansıyla yakalanmaya çalışılan New York atmosferinin gerçekçiliği işin ne kadar detaylıca yürüdüğünün işaretleriydi.

Koleksiyona ait aksesuar ve sneaker modellerine gelin yakından bakalım.

/

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler