LIFESTYLE

Özgün bir İtalyan deneyimi

IL Cortile İstanbul tarihle iç içe bir restoran deneyimi sunmak ve benzersiz İtalyan lezzetlerinin en şık sunumlarını deneyimlemeniz için sizleri Galata’ya çağırıyor!
Reading time 2 minutes

Dünyanın dört bir yanından misafirleri ağırlamak için tarihinden ilham alarak modern bir bakış açısıyla tasarlanmış Ecole St. Pierre Hotel’in içinde bulunan IL Cortile İstanbul, unutulmaz bir gastronomik deneyimin eşliğinde, geçmişe doğru leziz bir yolculuk sunuyor. Tarihi kalıntıları 13. yüzyıla kadar dayanan ve anlatılmayı bekleyen yüzlerce hikayesi olan yapının içerisinde, 443 yılında Galata Kulesi inşasından sonra kenti çevrelemek ve güvenli hale getirmek amacıyla Cenevizliler tarafından yapılan surların günümüze kadar gelmiş kalıntıları bulunuyor. IL Cortile İstanbul binası, tarihi Fransız okulu Colleges des Freres St. Pierre’e ev sahipliği yaptığı dönemin tüm anıları ve dokuları ile günümüzde hala kulaklara tarihten hikayeler fısıldıyor. IL Cortile İstanbul, tasarımı ve menüsü ile binanın şahit olduğu tüm dönemden izler taşıyor ve misafirlerini nostaljik ve bir o kadar gastronomik bir yolculuğa çıkartıyor.

Galata’nın tam ortasında, tarihi avlusunda birbirinden benzersiz İtalyan lezzetlerinin bir arada sunulması, konuklarına keyifli anlar vaat ediyor. İtalyan mutfağının efsane lezzetlerini büyük bir özen ve tazelik ile sofraya taşıyan IL Cortile İstanbul iddialı menüsü ve güzel sunumları ile tatmin edici bir servis sunuyor. IL Cortile İstanbul’un mutfağı ise Mengen Anadolu Aşçılık Okulu’ndan mezun olmuş ve uzun yıllar hem eğitimini hem kariyerini yüksek bir disiplin ve başarı ile devam ettirmiş Executive Şef Nihat Sancar’a emanet.

/

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler