MODA HAFTASI

Givenchy 2022 İlkbahar/Yaz

Matthew Williams, Givenchy’nin geleceği ve geçmişini sanatsal bir bütünlükle 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda birleştirdi.
Reading time 2 minutes

Matthew M. Williams, kreatif direktör olarak ilk defile deneyimini, Givenchy'nin 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonuyla gerçekleştirdi. Modanın geleceğini çarpıcı formlarla kusursuzca vizyonlayan Williams'ın gündeminde, lüks ve pragmatizm, cömertlik ve sadelik gibi konular vardı. 

Malzemeyi deneyselleştirerek silüetler aracılığıyla farklı anlatımlar sunan Matthew M. Williams, daha ilk koleksiyonunda tüm övgüleri topladı. Yelekler, eşofman altları ve logolu beyzbol şapkaları gibi sokak giyiminin temel öğelerinin yanı sıra, süet ve deri oluşumlu unisex çizmeler ve haute couture parçalar da koleksiyonun öne çıkanları arasındaydı.

Pragmatik estetiğiyle tanınan Williams, Amerikalı sanatçı Josh Smith'in yardımıyla da kendine yeni bir "ruh hali" buldu. Nasıl mı? Seramik heykelleri ve Azrail resimleriyle bilinen Smith, sanatsal pratiğinin mutlu ve değişken havasını Williams'ın Paris'te sunulan 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonuna dahil etti. 

"SS22 koleksiyonu için, bir yandan gerçekten geleceğe bakarken, diğer yandan Givenchy'nin tarihinin geleneğini geliştirmek istedim. Bunu yapmak için, ikonik çalışmaları koleksiyona dahil edilen sanatçı Josh Smith ve gösterinin tüm müziklerini yaratan müzisyen Young Thug dahil, gerçekten benzersiz bakış açılarına sahip farklı disiplinlerden hayran olduğum insanlarla çalıştım. Bu koleksiyon, insanlara son derece sürükleyici ve özel bir deneyim sunuyor” diyor Matthew M. Williams.

/

Tags

givenchy
ilkbahar-2022
spring-2022

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler