MODA HAFTASI

MBFW İstanbul'un ikinci gününden satır başlıkları

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un 2. günü yine yoğun bir programa sahipti.
Reading time 2 minutes

Ferhan İstanbullu moderatörlüğünde Lenzing Sürdürülebilirlik Paneli ile başlayan gün, saat 12:00'de kapılarını The Core'un kapılarını açmasıyla devam etti.

İkinci gün programında davetliler sırasıyla Karma II Third ve Şebnem Günay, Gökhan Yavaş, NEW GEN by IMA, Mercedes-Benz presents Ani Datukishvili, Mehtap Elaidi ve St. Nian koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular.


 

Karma II / Third – Şebnem Günay

Karma II defilesinde İTKİB desteğiyle Şebnem Günay ve THIRD İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarını sundu. THIRD'ün yaratıcısı Tuğçe Özocak, "Female Rhapsody" koleksiyonuyla, Şebnem Günay ise imzası haline gelen pasten renkler ve yağmurluklarla yine ses getiren bir koleksiyonu davetlilerle paylaştı.

/

NEW GEN by IMA

Türkiye’nin en yetkin moda okullarından İstanbul Moda Akademisi’nin “Moda Tasarımı Programı” mezunlarını, moda dünyasına kazandırmak misyonuyla Mercedes Benz Fashion Week Istanbul kapsamında düzenlediği New Gen defilesi her sezon gerçekleşiyor. İMA 2017-2018 “Moda Tasarımı Programı” mezunları arasından jüri değerlendirmesi sonucu seçilen 12 genç tasarımcının 60 tasarımı sektörün ve moda severlerin beğenisine sunuldu.

/

Mehtap Elaidi

Mehtap Elaidi, dünyaca ünlü edebi eser 1001 Gece Masalları'ndan ve masalın kahramanı Şehrazat'tan yola çıkan İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda, her kadına kendini istediği gibi anlatma fırsatı sunma hayaliyle yola çıktığını belirtiyor. Her sezon olduğu gibi bu sezon da müzik seçimleriyle dikkat çeken #SORRYMYSTORY1001 isimli koleksiyon, kadınları kendi hikayelerini anlatmaya davet ediyor.

/

Tags

mehtap-elaidi
mbfwi
new-gen
fashion-week
third
i̇stanbul
ima
şebnem-günay

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler