MODA HAFTASI

MBFW İstanbul'un ilk gününden satır başlıkları

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un 12. sezonu yoğun bir ilgiyle başladı.
Reading time 3 minutes

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde yoğun bir tempoyla başlayan Mercedes-Benz ana sponsorluğundaki Moda Haftası, DB Berdan defilesiyle başladı. Gün boyunca davetliler sırasıyla Ceren Ocak, Karma 1 defilesi kapsamında Selen Akyüz ve Sezgi Tüzel, Murat Aytulum, Rashid by Raşit Bağzıbağlı, Özlem Süer ve Urun'un koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular.


DB Berdan

2019 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını sunan DB Berdan kurucuları ve tasarımcıları Deniz, Begüm Berdan ikilisi, çıkış noktası olarak çift cinsiyetli Türk Tanrısı/Tanrıçası “Umay Ana” karakterinden ilham alarak, tüm dünyada yükselen cinsiyetsizlik kavramını irdeledi. Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede'nin de podyumda yürümesi hoş bir kare olarak akıllarda yer edindi.

/

Rashid by Raşit Bağzıbağlı

Ünlü Modacı Raşit Bağzıbağlı, RASHID hazır giyim markasının 2019 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu 11 Eylül Salı günü Zorlu PSM’de büyük ve görkemli bir şovla podyuma taşıdı. Defilenin açılışını RASHID hazır giyim markasının kampanya yüzleri olan ve ünlü modacının yeni nesil top modeller olarak işaret ettiği Ecem Çırpan, Buse İskenderoğlu, Pınar Tartan ve Yasemin Çoklar birlikte gerçekleştirdiler.

/

Özlem Süer

Modanın duayen ismi Özlem Süer'in doğanın iyileştirici gücünden ilham alarak yarattığı “Healer” isimli İlkbahar-Yaz koleksiyonu, gecenin son defileleri arasındaydı. Özlem Süer'in "Modanın çoklu sanatsal kimliğine yine performatif bir şekilde yaklaşacak performansımızda doğallığa, çoklu uyuma, farklı kimliklerin bir araya gelerek oluşturduğu iyileştiren çoğulluğa değindik…" sözleriyle anlattığı koleksiyonunun ne kadar dolu ve gösterişli olduğunu tahmin etmek zor değildi.

URUN

Maçka Küçük Çiftlik Park'ta gerçekleşen Ece Davran'ın URUN markasının İlkbahar-Yaz koleksiyonu, PLENUM adını taşıyor. Defilesi gerçekleşen PLENUM koleksiyonunun her parçasında bütünlenme ve tamamlanmayı gördük. URUN markasının her parçasında vermek istediği bütün olma, öze, aşka dönme mesajlarını dev ve teatral bir performans ile klasik müzik orkestrası ve semazen gösterisi eşliğinde sundu.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler