MODA HAFTASI

MBFWİ 1.gün özeti

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ilk gününü geride bıraktık. Sunuculuğunu Ece Sükan’ın üstlendiği etkinlikte neler yaşandı yakından inceleyelim.
Reading time 2 minutes

New Gen

13 yıldır Türkiye'nin en yetkin moda okullarının başında gelen İstanbul Moda Akademisi, bünyesinde eğitim almış genç yeteneklere profesyonel destek vermek için New Gen adlı platformu kurdu. Her yıl seçilen öğrenciler yeteneklerini Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da sergileme şansı elde ediyorlar. Bu yıl defilede yer alan isimler Aycan Hakalmaz, Ezgi Yıldırım, Mehmet Demir, Selina Alp, Süreyya Süleymanoğlu ve Tanyeli Erdem oldu. Bu yıl Galataport İstanbul’da dijital olarak gerçekleşen defilede 6 tasarımcı toplam 18 görünümle yer aldı. What If (Farzedelim) teması ile şekillenen koleksiyonların her biri farklı bir konuya değindi. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un açılışını yapan genç yeteneklerimizin yer aldığı New Gen defilesine yakından bakalım.

 

Niyazi Erdoğan

Niyazi Erdoğan 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu tamamı 3D bir defile şeklinde sundu. Bu koleksiyona özel giysi tasarımlarının yanı sıra mekan tasarımı da yapan tasarımcı, yeni koleksiyonu için ilhamını yok olmayla yüz yüze kalmış kültürel zenginliklerimizin baş mekanlarından biri olan Tatavla’dan aldı. Tatavla bölgesi, Kurtuluş, Feriköy ve Bomonti sınırlarına kadar uzanan bir bölgeyi kapsıyor. Niyazi Erdoğan hazırladığı koleksiyonla yok olmaya yüz tutmuş değerlerimizin önemini vurguluyor.

Tuba Ergin

Tuba Ergin ilhamını insanoğlunun yüzyıllardır süregelen yeni bir dünya arayışından alan 2020-21 Sonbahar-Kış Koleksiyonu: Terraform’u sundu. Güçlü ve feminen görünümlerin yer aldığı koleksiyon tam olarak 25 görünümden oluşuyor.

 

Tuvanam

Tuvanam Vanilla 2021 İlkbahar-Yaz koleksiyonu ilhamını Avrupalı sömürgecilerin kolonileştikleri ülkelerdeki etnik kültürlerin birleşiminden doğan akımlardan alıyor. Koleksiyonun renk paleti ise beyaz, ekru, kiremit kırmızı, mavi, yeşil ve hardal tonlarından oluşuyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler