MODA HAFTASI

MBFWİ 4.gün özeti

Bu yıl ilklerin yaşandığı moda haftasına kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Reading time 2 minutes

Sunuculuğunu Ceylan Atınç’ın üstlendiği Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’un 4.gününde neler yaşanmış yakından inceleyelim.

Nihan Peker

Ünlü tasarımcı yeni koleksiyonunda renklere cesurca yer veriyor. Balon kol detayının öne çıktığı tasarımların yanı sıra eteklerde yer alan fırfır detayları, boncuk işlemeleri ve desenlerde oldukça dikkat çekiyor. Koleksiyonun teması bizi içinde bulunduğumuz renksiz ve donuk pandemi günlerinden umut dolu ve eğlenceli günlere götürmek istiyor gibi.

Simay Bülbül

Deri tasarımlarla bütünleşen ünlü tasarımcı, “Hatun​​” adını verdiği yeni koleksiyonuyla deri materyali couture ile birleştirdi. Türk kültüründen esintiler taşıyan tasarımlar koleksiyona etnik bir doku kazandırdı. Kullanılan parlak ve ışıltılı kumaşlar ise görünümleri zenginleştirdi. ​​ ​​​

Özlem Kaya

Bu sezon tanıttığı koleksiyonda hikayesi olan güçlü kadınlara hayat veren Özlem Kaya, hazırladığı yeni koleksiyon için bej, pudra, beyaz, lacivert ve yeşil renklerinden oluşan bir renk paleti tercih etti. Koleksiyonda yer alan güçlü kadın siluetleri kullanılan renkler ve formlarla desteklenerek bir kontrast oluşturuldu. Kullanılan sert ve dokulu kumaşlara daha yumuşak ve romantik kumaşlar eşlik etti. Koleksiyonda öne çıkan detaylar arasında oversize kalıplar ve geniş omuz detayları öne çıktı.

Özgür Masur

Ünlü tasarımcı kendi adını taşıyan markasının 2021 İlkbahar-Yaz Pret-a-Couture koleksiyonu için yeşil, mavi, turuncu ve pembenin canlı tonlarını tercih etti. Güçlü ve feminen siluetlerin yer aldığı koleksiyon toplamda 24 görünümden oluşuyor. Koleksiyonda vurgulanan güçlü kadın silueti kabarık etekler, drape detayları gibi özelliklerle ön plana çıkıyor.

Tags

mbfwi
mercedes-benz

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler