MODA

Balenciaga'nın çantaları ilham mı? Rekreasyon mu?

Her parçasına aşık olduğumuz Balenciaga'nın çanta tasarımı başkasına ait olduğu çıktı.
Reading time 2 minutes

Balenciaga ve Vetements'ın yıldan yıla popüleritesi artıyor. Tabiki bu büyük başarı hem kurucusu olduğu Vetements'in hem de Balenciaga'nın kreatif direktörü, CFDA ödüllü Demna Gvasalia'ya ait.

Yarattığı hemen hemen her parça karakteristik ve ikonik olan Demna'nın zekasına hayran kalmamak elde değil. Üstelik tasarladığı her harikanın özgün olması ise onun başarısına başarı katlıyordu. Şimdiye kadar?

Demna Gvasalia hakkında hiç şüphe duymadan hayranlık duyuyorken nasıl oluyorda son birkaç günde telif davası açıldığı haberi çıkabiliyor?

New York, dünyanın en büyük ve kalabalık merkezlerinden. Tatil dönüşü New York'un önemli havaalanlarından JFK'ye vardığınızda, evinize götürebileceğiniz basit bir anı ararken girdiğiniz ilk mağazadan basit New York baskılı, 19.99$'a bir çanta alıyorsunuz. Oldukça makul bir hikaye değil mi?

Devamında bu çantanın aynısını ancak minik detaylarının değiştiği versiyonunu Balenciaga'nın son sezon koleksiyonu içinde gördüğünüz zaman nasıl tepki verirdiniz?

Global moda blogu, Fashionista'nın Genel Yayın Yönetmeni Alyssa Vingan Klein, bu duruma o kadar kızmış ki, Twitter üzerinden bu haberi yaydı. Balenciaga'ya yapılan telif hakkı davasının gelişmelerini biz de merakla bekliyoruz...

 

Tags

balenciaga
demna-gvasalia

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler