MODA

Geleceğin tasarımcılarına açılan kapı; İMA Show

Yeni nesil tasarımcıların önizlemesi özelliği taşıyan proje sunum defilesi dün akşam gerçekleşti.
Reading time 2 minutes

12 yıldır sektöre başarılı tasarımcılar yetiştiren Türkiye’nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi, mezun olanların ve de hala okuyan öğrencelerinin projelerini sunduğu İMA SHOW 2019 dün akşam Vodafone Park BJK Stadyumu’nun Moda Alanı Otopark’ında gerçekleşti.

Bugüne kadar her yıl mezun ettiği öğrencilerin çalışmalarını bir sergide toplayan İstanbul Moda Akademisi, bu yıl kurumda moda tasarımı eğitimi alan birinci, ikinci sınıfların tasarımlarından seçilenlerle birlikte mezun öğrencilerin tasarımlarını dev bir defileyle tanıttı. Moda tasarımı birinci sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdikleri “etek, gömlek ve elbise projeleri”, ikinci sınıf öğrencilerinin ilk koleksiyonlarını hazırladıkları “mini koleksiyon” projesi, ilk kez bir defile ile sergilendi. Birbirinden farklı tema ve konseptler geliştirerek hayata geçirilen “final projeleri” ise moda tasarımı son sınıf öğrencileri için moda haftası öncesi önizleme niteliği taşıyordu.

Defilede aynı zamanda New Gen Jürisi de yer alıyordu. Modanın farklı disiplinlerinde yer alan profesyonellerden oluşan jüriye ünlü moda tasarımcısı Bora Aksu başkanlık etti. Moda Tasarımı Lisans Programı son sınıf öğrencilerinin çalışmalarını değerlendiren jüride John Lau, Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Özlem Kaya, Şebnem Günay, Özge Sarıkadılar, Kaner Kıvanç, Burak Sanuk, Mert Yemenicioğlu, Oğuz Erel, Alper Uzel, İlke Güzelsoy Cerci, Duygu Bengi, Aytekin Yalçın ve Burçin Ünaldı yer alıyor. jüri, son sınıf öğrencilerinin çalışmalarını değerlendirerek, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da her sezon gerçekleşen “New Gen” karma defilesinde yer almaya hak kazananları belirledi.

/

Tags

mehtap-elaidi
new-gen
i̇stanbul-moda-akademisi
bora-aksu
i̇ma
özlem-kaya
şebnem-günay
özgür-masur

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler