MODA

İMA’dan öğrencilerine büyük destek

Bugüne kadar her yıl mezun ettiği öğrencilerinin çalışmalarını bir sergide toplayan, Türkiye’nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi, bu yıl mezunları için büyük bir defile organize ediyor.
Reading time 1 minutes

12 yıldır sektörde tasarımcı yetiştiren moda okulu İstanbul Moda akademisi ya da bilinen diğer adıyla İMA, yurtdışındaki prestijli moda okullarının izinden giderek bu yıl mezunlarının ve de hali hazırda okumaya devam eden birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarının tasarımlarından seçkilerin de yer aldığı dev bir defile organizasyonuna hazırlanıyor. 

27 Haziran Perşembe akşamı VodafonePark BJK Stadyumu’nun Moda Alanı Otoparkı’nda gerçekleşecek defilede 70 model yer alacak. İMA’da Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı’ndan mezun olan ayrıca birinci, ikinci ve üçüncü sınıflardan olmak üzere toplamda 36 öğrencinin yaklaşık 85 tasarımı sergilenecek.

Sektörün önde gelenlerinin oluşturduğu jüri tarafından seçilen öğrenciler, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında her sezon gerçekleşen New Gen karma defilesinde yer alma şansına erişecek.

/

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler