MODA

Loewe’den İngiliz sanatçı onuruna

Loewe, İngiliz seramik sanatçısı William De Morgan’ı onurlandırdığı bir koleksiyon lanse ediyor.
Reading time 1 minutes

Mimari öğelerin ve üstün el işçiliğin ustası Loewe, İngiliz seramik sanatçısı William De Morgan’ın onuruna, sanatçının hayata geçirdiği çömleklerden, seramiklerden yola çıkarak bir kapsül koleksiyon lanse ediyor. Kadın ve erkek parçalarının yer aldığı koleksiyonda çoğu parçanın unisex kullanım için tasarlanmış olması, Loewe artistik direktörü Jonathan Anderson’ın cinsiyetsiz moda anlayışını destekler nitelikte. 

William De Morgan,1861 yılında kurulan, 1940 yılında kapanan ev eşyaları ve aksesuarları markası Morris & Co. için çalışarak ortaya unutulmaz eserler çıkardı. Başarılı seramik sanatçısının çömlekleri ve çinileri paha biçilmezliğini korumaya devam ediyor. Eserlerinde fantastik yaratıklara yer veren William De Morgan, arabesk floral desenine ise oldukça bağlıydı.

Loewe De Morgan adındaki koleksiyon içerisinde ceketler, hırkalar ve eşarplar yer alıyor. İngiliz seramik sanatçısının eserlerinin yer aldığı baskılar ve nakışlar ile bezeli koleksiyon, Loewe’nin Puzzle, Hammock ve Gate çantalarını da içeriyor. 14 Kasım’da satışa çıkacak koleksiyon dünya genelinde Loewe butiklerinde ve online satış kanalında yer alacak.

/

Tags

loewe
jonathan-anderson
william-de-morgan
loewe-de-morgan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler