MODA

Mango ile daha güçlü

Mango Violeta'nın yüzü Ashley Graham ile markaya ve kampanya detaylarına dair çok özel bir röportaj...
Reading time 6 minutes

Mango Violeta ile bu ilk işbirliğiniz. Markayı 3 kelimede nasıl tanımlarsınız?

Düzgün, akıllı ve modern...

 

Markayı nasıl keşfettiniz?

Mango’yu seyahat ederken keşfettim. Seyahat etmek kariyerim dolayısıyla çok sık yaptığım bir şey. Yeni kültürleri ve farklı moda anlayışlarını keşfetmeyi çok seviyorum. Markayı ilk keşfettiğimde İngiltere’deydim ve New York’ta da bir mağazaları olduğunu orada öğrendim.

 

Mango Violeta kadını sizce nasıl biri?

Mango Violeta kadını bence hem çok nazik ama aynı zamanda da girişken ve ateşli... Akıllı ve güçlü olmanın çok seksi olduğunu bilen bir kadın o!

 

Violeta by Mango işbirliğinin en sevdiğiniz kısmı neydi?

En sevdiğim kısmı kampanyanın çekimleriydi. Çıkan görüntüler ve kendimi rahat hissetmem...

 

I AM WHAT I AM’ (Ben neysem oyum) kampanyası ve iletmek istediği mesaj ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Ben gerçekten de neysem oyum. Gerçek olmaya çok önem veriyorum. Herkesin duyması gereken ve inanması gereken bir mesaj bence.

 

Sence bu kampanyanın mesajı güzellik standartlarımızı etkileyebilir mi?

Kesinlikle. Her resmin etkili olabileceği dijital bir dönemde yaşıyoruz. Bu kampanya eşsiz güzelliği görüp benimsemeniz için bir hatırlatma gibi.

 

Mankenlik kariyeriyerin nasıl başladı? Manken olmanın hayalini kurmuş muydun?

Kariyerim çok klişe bir şekilde başladı aslında. 12 yaşındayken her zaman gittiğim bir mağazada keşfedildim. Ben manken olmaya çalışmadım ama mankenlik beni buldu. Kendimi çok şanslı hissediyorum ve kariyerimi getirdiğim noktadan gurur duyuyorum.

 

Manken olmak sizin için ne ifade ediyor?

Bence güzel bir surata sahip olmaktan çok daha fazlası demek mankenlik. Önceden de aktivist mankenler oldu tabii ki. Ama şimdi mankenler tanınmışlıklarını gerçekten inandıklarını savunmak için kullanıyorlar. Biz söyleyecek bir şeyi olan güçlü kadınlarız!

 

Manken olmasaydın nasıl bir kariyerin olurdu?

Mankenlik hayatıma çok erken yaşta başladım. Çoğu çocuk henüz o yaşta ne olmak istediğini bile bilmiyor. Manken olarak büyüdüm bu yüzden başka kariyerler ile ilgili hiç düşünmedim. Şimdi birçok farklı projede çalışmış olduğum için gençlerle çalışmaktan keyif aldığımı gördüm. Bu yüzden sanırım ya eğitmen olurdum ya da genç kızlar için bir dernek açmayı isterdim. Ama sadece tek bir meslek yapmamız gerektiğine inanmıyorum. Kendi şirketim var. Tasarım, konuşmacılık, televizyon prodüktörlüğü ve bunun gibi daha birçok iş yapıyorum.

 

Kariyerin ve özel hayatın arasında nasıl bir denge sağlıyorsun?

Neredeyse her gün çalışıyorum ve çalışmadığım günler çok nadir diyebilirim. Yaptığım her şeyden keyif alıyorum. Eşim Justin'de bana bu konuda yardımcı oluyor.

Tarzını 3 kelimede nasıl tanımlarsın?

Sofistike, feminen ve seksi.

 

Kendini en çok ne zaman güvenli ve seksi hissedersin?

Kendimi güçlü hissettiğim zamanlar. Mesela çok zor bir spor seansından çıktığım zaman ya da podyumda yürürken güzelliğin bedenden daha öte bir konsept olduğunu gösterdiğim zaman.

 

Moda endüstrisinde amaçların var mı? Neyi değiştirmek isterdin?

Yuvarlak hatlı kadınları temsil etmek için daha çok kadına ihtiyacımız var. Lüks markaların bu tip kadınlar için de opsiyonları olduğunu duyurmalarını isterdim.

 

Sana en çok kim ilham veriyor?

Annem. Bugün olduğum kadın olabildim çünkü o beni yetiştirdi ve bana kendimi, vücudumu sevmeyi öğretti. Ayrıca birlikte çalıştığım ve işbirliği yaptığım tüm akıllı, güçlü kadınlar...

 

Kendini 10 yıl sonra nasıl görüyorsun?

Ashley Graham imparatorluğu hayal ediyorum! Birçok moda markası, güzellik ürünleri, kitaplar, show’lar, yatırımlar ve daha fazlası!

 

Gelecek jenerasyonlara ne tavsiye edersin?

Kendi değerini bil ve yapmak istediğiniz şeyler için hiçbir şeyin sizi durdurmasına izin vermeyin. Her zaman kibar olun, kendinizi çok ciddiye almayın ve her zaman kendiniz gibi olun.

 

Sence toplumun güzellik anlayışı değişiyor mu?

Kesinlikle değişiyor. Neredeyse 20 yıldır mankenlik yapıyorum ve dergilerde, kampanyalarda, televizyonda ve podyumlarda o kadar çok yuvarlak hatlı kadın gördüm ki. En sonunda güçlü ve seksi kadınlar olarak kabul görüyoruz. Daha yapacak çok şey var ama kesinlikle ilerleme var.

 

Sana en çok ilham veren söz hangisi?

“İnsanların ne dediğini, ne yaptığını unuttuklarını öğrendim, ama onları nasıl hissettirdiğini asla unutmayacaklar” – Maya Angelou

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler