MODA

Prada’dan çevreci adımlar

Prada, çevreci bakış açısını birden fazla projeyle genişletiyor.
Reading time 2 minutes

Prada’nın 1984’ten bu yana ürünlerinde çanta ve aksesuarlarında “nylon” diye tabir edilen materyali kullanıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında ise bir süre önce sonlandırdığı “nylon” merkezinde üretilen Prada Linea Rossa adındaki gençlerin aşık olduğu alt markasını tekrar lanse etti. Bu adımlar Prada’nın sürdürülebilir fikrini destekliyor diyorduk ki marka cephesinden bu yönde bir açıklama geldi.

Prada, tekrar tekrar geri dönüştürülebilen bir kumaş, sürdürülebilir naylon olarak bilinen Econyl’i kullanabilmek için İtalyan kumaş üreticisi Aquafil ile ortaklık kurdu. Econyl daha önce kullanılmış naylon, tekstil ve plastik atıklarından üretilmekte. Marka bu ortaklık açıklamasına ek olarak 2021 yılına kadar kullandığı tüm naylon materyalini Econyl’e dönüştürmeyi planladığını da ekledi.

/

Tüm bu hareketli gündemine ek olarak Prada, Re-Nylon adında, altı çantadan oluşan çevre dostu bir kapsül koleksiyon çıkardı. Koleksiyonda bir tote, bir spor, iki sırt, bir omuz ve de bir bel çantası yer alıyor.

Şimdi gelelim asıl konuya: Prada UNESCO ile de bir işbirliğine giderek henüz açıklanmayan bir satış yüzdesini henüz yayınlanmayan, sürdürülebilirlik ile ilgili bir projeye bağışlayacağının da ön açıklamasını da yapmış bulunmakta.

Prada gibi geleceğe, geri dönüştürmeye, sürdürülebilirliğe ve doğal olarak daha temiz bir dünyaya önem veren markaların sayısının her geçen gün artması bizleri çok heyecanlandırıyor.

/

Tags

prada
re-nylon
nylon
econyl
aquafil

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler