MODA

Supreme ve Jean Paul Gaultier’den büyük sürpriz

Fransız moda evi Jean Paul Gaultier’in Supreme ile işbirliği yapacak olan bir diğer marka olduğu Supreme Instagram hesabından bugün açıklandı.
Reading time 2 minutes

Kalıplaşmış cinsiyet normlarını zorlayarak avant-garde duruşunu tasarımlarına yansıtan Jean Paul Gaultier, sadece moda alanında değil sanata da şekil vermesiyle tanınıyor. Ünlü tasarımcının aykırı olup aynı zamanda giyilebilir parçalara hayat vermesi, bir çok yıldızın bu tasarımlar ile kırmızı halılarda ya da davetlerde boy göstermek için çabalaması, markanın asi duruşuna bir saygı olarak nitelendiriliyor. Hal böyle olunca moda haftalarının aranan yüzü haline gelmesi, Jean Paul Gaultier için kaçınılmaz. 

Geçtiğimiz yıl Supreme’in lüks marka işbirliği tercihi Louis Vuitton olmuştu. Markanın sokak modasına yön veren duruşu, trend belirleyici konuma yükselmesi hız kesmeden devam ediyor. Louis Vuitton çizgileri öylesine sevildi ki markadan yeni bir hamle bekleniyordu. Bugün sabah saatlerinde gerçekleşen Instagram paylaşımıyla sıradaki lüks markanın Jean Paul Gaultier olduğu açıklandı. Yayınlanan görselde gördüğümüz logomania trendini takip eden kemerde Gaultier Supreme yazısı, Jean Paul Gaultier’in imzası haline gelen yazı tipinde olması dikkat çekiyor. Sarı baskılı gömlek ve pantolon ikilisi dışında mavi, kırmızı ve siyah moher yünü ceket iki markanın hayranlarını da oldukça heyecanlandıracağa benziyor.

Tags

jean-paul-gaultier
supreme
collaboration
supreme-new-york

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler