SAAT

Maurice Lacroix'nın şaheserleri

Akıllı saat döneminde dahi şık ve asil duruşun temsilcisi olan klasik saatlerde bu hafta Maurice Lacroix'in erkek ve kadın modellerinden özel seçkiyle karşınızdayız.
Reading time 2 minutes

Köklü saat markaları arasında yer alan ikonik marka Maurice Lacroix, 1889 yılında İsviçre'nin Zürih kentinde kuruldu. Geçirdiği dönüşüm, çağın getirilerine ayak uydurması gibi etkenler sayesinde şu anda milyonların takibinde olan Maurice Lacroix'in en önemli özelliği gösterişli modelleri gibi algılanabilir ancak yüksek kalite işçilik göz ardı edilemez.

Maurice Lacroix Fiaba Date

Günümüz kadınlarının ne istediğini bilmesi, zamana ayak uydurması ve trendleri takip etmesi sebebiyle markaların işlerinin zor olduğu yadsınamaz. Fiaba Date, tüm bu özelliklere sahip ne istediğini bilen kadınlara, sahip olduğu tasarım diliyle feminen dokunuşlarına büyük katkı sağlıyor.

Zarif ve yuvarlak formu, Roma rakamı ve pırlanta taşlarla bezeli versiyonlarına ek olarak 30 metre su basıncına dayanıklılığı ve 32 mm kasa boyutu gibi avantajlara sahip. Saatin en büyük özelliği mavi taşın cezbedici lezzeti diyebiliriz.

Maurice Lacroix Aikon Automatic

Maurice Lacroix markasının 1990'lı yıllardaki Calypso modeli en çok tercih edilen parça ünvanını almıştı. Geçtiğimiz yıllarda ise Calypso, Aikon adıyla yenilenerek geri döndü. Aikon Automatic ise diğer üyenin daha keskin ve güçlü versiyonu. Özenli ve hassasiyet içeren işçiliği her bir detayda gördüğümüz bu modelde dikkatimize ilk çarpan unsur markanın ikonik “M” logosunun kadrandaki duruşu. Maskülen havasına ek olarak, 200 metre su basıncına dayanıklılığı ile şaşırtan Aikon Automaticc, çizilmez safir camı, çelik kasa ve üç farklı kadran rengiyle benzersiz tasarım konusunda çığır açtı.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler