SANAT

39. İstanbul Film Festivali

Her sene büyük bir ilgi ile karşılanan İstanbul Film Festivali, bu sene hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanıyor.
Reading time 1 minutes

39. İstanbul Film Festivali bu sene de birbirinden farklı konu ve tarzlarla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Daha önce 10-21 tarihleri arasından düzenlenmesi planlanan festival Covid-19 nedeniyle ertelenmişti. Festival, hem çevrimiçi hem de sinema salonlarında bu sene 9-20 Ekim tarihleri arasında beyaz perdeye yansıyacak.

Kuyudaki Taş filminden İnsan Sesi (The Human Vocie) filmine kadar birçok farklı yönetmenin üstlendiği yapıtlar, Cinemaximum Nişantaşı City’s ve Kadıköy Sineması’nda gösterimde olacak. 2 Ekim Cuma günü satışa çıkarılan biletler, pandemi önlemleri nedeniyle gişelerden basılı olarak alınamayacak. Yarışma heyecanının da yaşanacağı festivalde, Uluslararası Yarışma ve Ulusal Belgesel Yarışması bölümlerinin kazananları 20 Ekim’de açıklanacak. Festivalde gösterime girecek filmler için buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

/

Tags

39-i̇stanbul-film-festivali
the-human-voice
kuyudaki-taş

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler