SANAT

BİFO izleyicilerle buluşuyor

48. İstanbul Müzik Festivali, COVID-19 önlemleri altında, izleyicilerin de katılımıyla gerçekleşecek bir konserle Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.
Reading time 1 minutes

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital olarak hayata geçiriliyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla 2020 yılında tüm dünyada olduğu gibi Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılını kutlayacak festivalin programında bestecinin ikonik eserleri, ondan esinlenen yeni projeler ve yeni eser siparişleri yer alacak.

48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, festivalin dijital programına ek olarak, izleyicilerin de katılımıyla gerçekleşecek bir konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) müzikseverlerle buluşuyor. Şef Patrick Hahn yönetimindeki topluluğun sahnede günümüzün yıldızı yükselen piyanisti Vikingur Ólafsson’a eşlik edecek. 2019 Gramophone Klasik Müzik Ödülleri’nde Yılın Sanatçısı seçilen Ólafsson, özgünlüğü ve müzikal ikna gücüyle son yıllarda müzik dünyasının dikkat çeken isimlerinden biri.

19 Ağustos Çarşamba saat 19.00’da COVID-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenen Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek konserin biletleri Biletix’te.

Tags

iksv
müzik
festivali
borusan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler