SANAT

Ed Sheeran'ın Divide albümünün yaratılış süreci

Duygusal şarkıların yaratıcısı Ed Sheeran'ın yer aldığı, Divide albümünün yaratım sürecine eşlik ettiğimiz belgeseli “Songwriter”ın fragmanı geldi.
Reading time 1 minutes

Bu yıl Berlin Film Festivali’nde yapılan dünya prömiyerinin ardından 2018 Tribeca Film Festivali’nde Kuzey Amerikalı izleyicilerle ilk kez buluşmuştu. 17 Ağustos’ta New York’ta, 24 Ağustos’ta da Los Angeles’ta sinemalarda gösterime girecek olan Songwriter belgesi 28 Ağustos'tan itibaren sadece Apple Music'te yayınlanacak. Ed Sheeran'ın bu belgeselini yapımcı ve yönetmen kuzeni Murray Cummings yönetti.

Cummings'in “Farklı bir şey yapmak istedim. Göstermek istediğim şey şöhret değildi. Paparazzileri, çığlık çığlığa bağıran hayranları ya da devasa stadyumları filme almak istemiyordum. Karşılıklı oturup röportaj yapmaktan yana da değildim, çünkü izleyicilere bir şeyin nasıl olduğunu anlatmak değil, göstermek istiyordum. Ve odak noktasının şarkı yazımı olmasını istiyordum.” sözleri, Songwriter belgeselinin duygu yoğunluğu hakkında fikir veriyor.

Son albümü Divide dünya listelerinde bir çok hit parçayı çıkarmıştı. Belgesel de albümün yaratım sürecini konu alıyor. Fragman 'da ise albümün en sevilen parçası Perfect eşlik ediyor.

Apple Music— Songwriter: Ed Sheeran [OFFICIAL TRAILER] — Apple

Tags

belgesel
apple
music
ed-sheeran
songwriter
perfect

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler