SANAT

İki farklı karakter, iki bitmeyen enerji; Sofi Tukker

Son yıllardaki hızlı yükselişiyle adından söz ettiren ikili Sofi Tukker 30 Mart’ta İstanbul’da…
Reading time 3 minutes

Sofi Tukker sizlere bir anlam ifade etmemiş ise şundan bahsedelim; Bestfriend, Drinkee gibi teklikleriyle dikkatleri üzerine çeken grubun en ilgi çekici haberlerinden birisi Apple’ın teknoloji trendlerini belirlediği iPhone X lansmanı ve tanıtımlarında yer verdiği jingle’ın Sofi Tukker’a ait olması. 2014 yılında New York'ta Sophie Hawley-Weld ve Tucker Halpern tarafından kurulan grubun son albümü Treehouse, 11 Şubat’ta dağıtılan 2019 Grammy ödüllerinde En İyi Dans/Elektronik Albüm dalında aday gösterildi. Sofi Tukker birkaç kez iptal ettikleri Avrupa turnelerinin Türkiye ayağını bu sefer gerçekleştiriyor. 30 Mart’ta Zorlu PSM, Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirecekleri performans ise Türk hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu. L’Officiel Türkiye olarak bu enerjik ikiliyle oldukça eğlenceli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Shot by Shervin Lainez

İkiniz nasıl tanıştınız? Sofi Tukker nasıl doğdu?

Kolejde tanıştık. Sophie Brezilya bossa nova tarzı müzik yapıyordu, Tucker ise house müzik DJ’iydi. İkimize de aynı etkinlikte çalmamız istendi. Tucker sonunda Sophie'nin şarkılarından birinin remiksini yaptı. O günden sonra hiç ayrılmadık.

 

Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?

Tarif etmemeye çalışıyoruz aslında. Her zaman dans edilebilir olmalı. Dünyadan ve tüm türlerden karışık şekilde ilham aldığımız da oluyor.

 

İki kişi olarak çalışmak zor. Biriniz üzgünken diğeriniz oldukça enerjik olabilir. Aranızdaki uyumu nasıl yakalıyorsunuz?

Çoğu zaman baya zıtlaştığımız oluyor. Muhtemelen bu yüzden çok iyi anlaşıyoruz! Her zaman birlikte çalışmanın doğa üstü olduğunu düşünüyoruz.

 

Türk hayranlarınıza bir mesajınız var mı?

Şu ana kadar ziyaret etmemiş olsak da, bizimle birlikte ve bize karşı her zaman iyi olduğunuz için minnettarız. Müziğimizin bu kadar güçlü bir şekilde bağlandığını görmek bizim için çok şey ifade ediyor ve şahsen tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

 

Sofi Tukker için sırada ne var?

Çok fazla yeni müziğimiz var! Sofi Tukker'in yepyeni bir bölümünü başlatmak üzereyiz! Paylaşmak üzere olduğumuz yepyeni bir müzik dünyamız geliyor!

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler