YEMEK

Şehrin Lezzet Adresi: “Glens İstanbul”

İstanbul’un önemli lezzet adreslerinden Glens İstanbul, yeni yıl heyecanınıza ortak oluyor.
Reading time 2 minutes

Açıldığı günden bu yana farklı atmosferi ve seçkin lezzetleri ile ayrıcalıklı deneyimler sunan İstanbul’un önemli lezzet adreslerinden Glens İstanbul, misafirleri için özel bir yılbaşı gecesi hazırlıyor. Nişantaşı, Abdi İpekçi Caddesi’nde konumlanan Glens İstanbul, 31 Aralık akşamı “İyi Yemek, İyi Müzik, İyi Ambiyans” diyerek, hem İtalyan ve Akdeniz mutfağı tatlarını misafirleri ile buluşturuyor hem de Executive Chef Bahadır Abul’un geceye özel olarak hazırladığı yılbaşı menüsü ile benzersiz lezzetlerin kapısını aralıyor.

Deniz mahsullerinden kaz ciğerine, ördekten ıstakoza kadar uzanan ve tüm damak tatlarına hitap eden bu ziyafet, şefin özel sosuyla lezzetlendirilmiş deniz mahsulleri tartar, armut marmeladı eşliğinde, frenk soğanı ve kırmızı şarap sosuyla tatlandırılmış kaz ciğeri ile başlıyor. Ara sıcak için İtalyan spesiyali Stracciatella peynirli, ördek dolgulu kızarmış paccheri kendini gösterirken, ana yemekte ise karamelize soğan, baby havuç ve pancar püresi eşliğinde ördek ya da Hindistan Cevizi ile lezzetlendirilmiş Jasmin pilavı yatağında, kremalı safran soslu ıstakoz şeklinde 2 alternatif yer alıyor. Ayrıca Executive Chef Bahadır Abul’un yeniden yorumladığ çikolatalı ve krokanlı Chocolate Crocante Cake de gecenin tatlı dokunuşu oluyor.

Zengin viski ve şarap mahzeniyle seçkin kokteyller sunan Glens İstanbul, ödüllü duayen bar şefi Cevat Yıldırım’a emanet ettiği barıyla yemek sonrası geceye devam etmek isteyenler için 31 Aralık’a özel sürprizler de hazırlıyor. Cevat Yıldırım’ın Glens İstanbul için hazırladığı The Fire of Rome, Pisco & Disco, Silver Cloud, Papercorn Peach gibi kokteyl seçenekleri misafirleri bekliyor.

Glens İstanbul, 24 Aralık gecesine özel eşsiz bir menüyü daha lezzet tutkunlarıyla buluşturuyor. Christmas heyecanına ortak olan lezzet durağı, enginar ratatouille eşliğinde, şarapla lezzetlendirilmiş dil balığı Sole Fish veya frenk soğanı, ızgara sebze eşliğinde dry aged dana pirzola Veal Chop şeklinde alternatifler sunan enfes bir menüyü daha misafirlerinin beğenisine sunuyor.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler