Be Well

2020 Trend raporu: Ağırlıklı battaniye

Stres ve uyku bozukluğu gibi durumların üstesinden gelmenin yeni yolu, ağırlıklı battaniyelerden geçiyor.
Reading time 2 minutes

Sağlıklı yaşam dünyasındaki gelişmeler gün geçtikçe biraz daha hayret verici olmaya devam ediyor. Şaşkınlık yaratabilecek yeniliklerin arkasında umut vadedici sonuçlar yatarken, yeni bir buluş daha karşımıza çıkıyor. O da ağırlıklı battaniyeler... Kickstarter bünyesinde bulunan ve “Gravity Blanket” olarak da adlandırılan bu battaniyeler, aslında bir süredir popüler. Ancak 2020'de daha fazla üne kavuşacağı kesin. Altında yatan temel fikir ise şu; plastik ya da cam boncuk gibi küçük nesnelerle dolu olan ağırlıklı battaniyeler, kullanıcıya ek bir baskı uyguluyor. Bu baskı rahatsız edici olmasının tam aksine son derece rahatlatıcı bir etki sunuyor. Ne gibi avantajları var derseniz hemen sıralayalım;

1. Sakinleştiriyor

Ağırlıklı battaniyelerin uyguladığı baskıyla birlikte yarattığı derin dokunma basıncı, kullanıcılar üzerinde sakinleştirici bir his yaratıyor.

2. Sarılma hissi uyandırıyor

Cam, plastik ya da kum gibi materyallerle sağladığı baskı kuvveti, ayrıca kişiye rahatlatıcı bir sarılma etkisi sunuyor.

3. Stresi azaltıyor

Bir battaniye ne derece stresi azaltabilir diye düşünebilirsiniz. Ancak televizyon karşısında dinlenmeye çekildiğiniz zamanlarda kullanacağınız ağırlıklı battaniyelerin kullanan kişiyi rahatlatmak gibi bir özelliği var.

4. Uyku kalitesini arttırıyor

Eğer geceleri uykuya dalma konusunda sıkıntı çekiyorsanız, ağırlıklı battaniye kullanan kişilerin çoğu uyku kalitelerinde bir artış ve daha derin bir uyku hali gözlemlediğini belirtiyor.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler