Be Well

Belgin Aksoy’un Singapur çıkarması

Singapur’da geçekleşen Global Wellness Summit’de bir Türk rüzgarı esti!
Reading time 2 minutes

Bu yıl 13.sü düzenlenen Global Wellness Summet (Dünya İyi Yaşam Zirvesi), bir Türk’ün rüzgarına tanıklık etti. “Asya’da Wellness’a Yön Vermek” temasıyla Singapur’da gerçekleşen etkinlikte, tüm dünyaya yayılmış olan “Global Wellness Day”in kurucusu Belgin Aksoy, sağlıklı yaşama dair deneyimlerini çok özel mesajlar eşliğinde paylaştı. Zirve, 4,2 trilyon dolarlık Wellness ekonomisinin geleceğini şekillendirmek ve sektörü olumlu yönde etkilemek üzere dünyadaki wellness liderlerini ve vizyonerlerini bir araya getirdi. 3 gün süren zirvenin tek Türk konuşmacısı Belgin Aksoy oldu.

“Global Wellness Day” isimli proesi ile “Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görülen başarılı girişimci Belgin Aksoy, zirvenin 1. gününde “Global Wellness Day: Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir!” konu başlığı ile düzenlenen interaktif öğle yemeğini yönetti. Başarılı sunumlarıyla herkesi etkileyen Aksoy, zirvenin 3. gününde ise ana sahnede gerçekleştirdiği “Message from your 90-year-old self” (90 yaşındaki kendinizden bir mesaj) başlıklı konuşmasıyla ayakta alkışlandı.

İki yıl önce Miami’de gerçekleşen Global Wellness Summet’de çocuklar için iyi yaşamın önemine dikkat çeken Belgin Aksoy, bu yıl odak noktasına yaşlı insanları aldı. İnsan ömrünün uzamasına vurgu yapan Aksoy, yaşlıların yaşamlarında alması gereken elzem önlemlere dair ilgi çekici bilgiler paylaştı. Sunumun sonunda oldukça pozitif dakikalar yaşandı. Global Wellness Day Elçisi ve yaşları 80 ile 90 arasında değişen 20 Singapurluyu, Doris Day’in “Enjoy Your Life” şarkısıyla sahneye davet eden Belgin Aksoy’un bu davranışına kayıtsız kalamayan katılımcılar, teşekkürlerini dans ederek ve Aksoy’u ayakta alkışlayarak iletti.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler