Be Well

Dell’in gurur dolu açıklaması

Temiz çevre için en önemli olgu yenilenebilir enerji. Elektronik sanayisinin yakıt tüketimini göz önünde bulunduracak olursak eğer, teknoloji şirketlerine çok iş düşüyor.
Reading time 2 minutes

Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri karbon salınımını azaltacak hamleler yapmaya başladılar. Dünyanın daha yaşanabilir bir yer olması için yapılan bu hamlelerin en önemli ayağını yakıt tüketiminde ve dolayısıyla karbon ayak izi bırakan büyük şirketler oluşturuyor.

Bu bilgiler doğrultusunda işin ciddiyetini farkeden bilinçli markalar da fabrikasyon süreci boyunca ihtiyaç duyulan enerji ve tüketilen su miktarını en aza indirgemeye çalışıyorlar. Bu markaların başını çeken Amerikan bilgisayar teknolojisi şirketi Dell, sürdürülebilirlik çabalarını arttırma umuduyla “Progress Made Real” adındaki hareketini duyurdu.

Bu hareketin merkezinde, hali hazırda dünyadaki tesislerin gerekli enerjilerinin %75’ini yenilenebilir enerjiden sağladığının ve bu miktarı 2040 itibariyle %100’e çıkaracaklarının açıklaması yer alıyor. Aynı zamanda marka, müşterilerin satın aldığı her cihaz için bir “eşdeğer ürün” geri dönüştürmeye çalışıyor. 2030’a kadar ürünlerinin %50’sinden fazlasının geri dönüştürülmüş veya yenilenebilir malzemeden üretileceğini, tüm ambalajların ise kullanılmış malzemeden imal edileceğini öngörüyor. Gelecek umut dolu değil mi sizce de?

Photos © Unsplash.com

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler