Be Well

Evinizdeki 'dijital' spor salonu

Spor merkezlerine gitmeye vaktiniz yoksa ya da fazla tembel olduğunuzu düşünüyorsanız bu cihaz tam size göre...
Reading time 2 minutes

Fitness merkezlerine üyelik yaptırıp gitmek külfet geliyor çoğumuza. Evde ise eğitmen olmadığı için spor yapamayan sayısı oldukça fazla. Teknolojinin gelişmesiyle bu boşluk hızla kapanıyor. Sesli asistanlara sahip uygulamalar bir nebze iş görüyor olsa da daha gerçekçi bir etmene ihtiyacımız var. Tam da bu olguya odaklanmış, yeni gelişen bir teknolojik üründen bahsedeceğiz. The Mirror Interactive Home Gym (İnteraktif Aynayla Evde Gym) adındaki interaktif ayna size fitness/gym dinamiğini eve getirmeyi amaçlıyor. Aktif olmadığı zamanlarda basit bir ayna gibi görünen akıllı cihaz, aktive edildiğinde profesyonel eğitmene dönüşüyor. İçindeki işletim sistemine yüklenmiş, kardiyodan yogaya, pilatesten esnemeye ve hatta boksa kadar birçok spor ve antrenman türünde eğitmen programlarıyla istediğiniz hareketi hayatınıza katıyorsunuz.

/

Akıllı aynaya dair teknik bilgilere geçelim. Çevreye duyarlı materyal olan karbon-çelik çerçeveye sahip akıllı ayna bünyesinde 40 inçlik 1080p çözünürlüğünde LCD ekrana yer veriyor. 10W çıkışlı iki hoparlörü ve 5 megapiksellik yerleşik ön kamera, bluetooth ve dual Wi-Fi çipiyle gelen cihaz Apple Watch’unuza ya da kablosuz kalp ritim takip cihazınıza bağlanabiliyor. Başlangıç paketiyle alırsanız içerisinde Ayna Kalp Ritim Monitör’üyle geliyor. Bluetooth çipi sayesinde isterseniz kablosuz ev sisteminize ya da bluetooth hoparlörünüze bağlayabiliyorsunuz.

/

Aynanın size sağladığı tüm eğitici bilgilere ek olarak bir çift dambıl ve direnç bandına ihtiyacınız oluyor. Ayrıca sistemden yararlanmanız ve listedeki derslerin tamamına erişmek için üye olmanız gerekiyor. 39$’dan başlayan aylık abonelik ücretinin yanı sıra 1495$’lık da yıllık üyelik ücretiyle hem aynaya hem de 12 aylık üyeliğe sahip oluyorsunuz. Meblağnın yüksekliğinin sebebi paket içerisinde bir donanıma sahip olmanız. İsterseniz programa TV ve bilgisayar üzerinden de ulaşabiliyorsunuz.

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler