Be Well

Giyilebilir cilt bakımı

Seattle bazlı moda markası Buki doğal kolajen içeren sürdürülebilir bir koleksiyona imza atıyor.
Reading time 2 minutes

Vücudun doğal protein kaynağı kolajen son zamanlarda hem güzellik hem de sağlık dünyasını etkisi altına alarak manşetlerde sık sık karşımıza çıkıyor. Vücuttaki her şeyi bir arada tutma özelliğine sahip bu protein hepimizin bildiği gibi yaşlanmayla birlikte azalmaya başlayarak fonksiyonunu kaybediyor. Bilim adamları da azalan kolajen oranını arttırmak adına uzun bir süredir bu proteine dudak nemlendiricisinden bitki çayına, anti-aging serumlarından vitamine birçok ürünün formülünde yer veriyor. Ancak bu alanda gelişmeler dur durak dinlemiyor ve hiç beklenmedik bir haber moda dünyasından geliyor.

 

Kurulduğu günden bu yana çok özel bir Japon fiber teknolojisi kullanarak vücudun nefes almasını sağlayan, her mevsime uyum sağlayan ve aynı zamanda sürdürülebilir kumaşlara tasarımında yer veren Buki yepyeni bir koleksiyon lanse etti: Collagen koleksiyonu. Doğa dostu bu koleksiyondaki tüm ürünlerdeki kumaşların içerisinde doğal bir kolajen pudrası yer alıyor. Sürdürülebilir bir şekilde toplanan deniz yosunlarından elde edilen bu pudra sayesinde cildiniz gün boyu besleniyor, nemleniyor ve kadifemsi bir dokuya sahip oluyor. Üstelik yapılan araştırmalar bu tasarımların cildi UV ışınlarına karşı adeta bir SPF50 içeren güneş kremi gibi koruduğunu da gösteriyor.

Giyilebilir cilt bakımı olarak da adından söz ettiren bu koleksiyon sayesinde moda ile bakım dünyası güçlerini birleştiriyor. Hızla gelişen teknoloji dünyasından faydalanarak daha fazla sürdürülebilir tasarımlar yaratılması gerektiğine inanan Seattle bazlı bu marka şimdilik Collagen koleksiyonunda kapüşonlu sweatshirt, tişört ve balıkçı yaka gibi üstlere yer veriyor. Ancak yıl sonuna doğru koleksiyona birçok farklı parçalar da eklenecekmiş.

Tags

sürdürülebilir-moda
sürdürülebilir
kolajen

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler