Be Well

Hangisi daha iyi koruma sağlıyor?

Maske kullanımı zorunlu hale gelirken, tek başına yeterli olmadığını düşünenler için bir de siperlik dahil oluyor virüsten korunma metotlarına. Peki gerçekten işe yarıyor mu sizce?
Reading time 1 minutes

Artık hemen hemen pek çok şehirde maske takma zorunluluğu getirilmiş durumda. Kimilerine göre virüse karşı önlem almak adına yeterli olsa da bazılarımız için tek başına pek de güçlü değil. O yüzden buna ek olarak siperlikler devreye giriyor. Her ne kadar nefes alma durumunu iyice kısıtlıyor olsa da, aslında kullanılıyor olması hiç de gereksiz değil.

Damlacık yoluyla havaya saçılan virüs, siperlik olmadan sadece maske taktığınızda sizi daha savunmasız bir şekilde yakalama ihtimaline sahip. Yani maskeler bu damlacıkların kırılmasını tamamen engellemiyor. Siperlikler ise bu duruma karşı ekstra bir koruma kalkanı oluşturmuş oluyor. Eğer direk insanlarla temas halinde olduğunuz bir işte çalışıyorsanız, hem maske hem de siperlik, virüse karşı çifte koruma sağlıyor hiç şüphesiz. Ancak açık alandaysanız ve etrafınızda çok fazla kimse yoksa siperlik aşırıya kaçabileceğinden tek başına maske de yeterli olacaktır.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler