Be Well

Hayatına yeşil kat!

İç açan rengiyle Doğadan #yeşillendir diyor. Siz de hayatınızı yeşillendirmek ister misiniz?
Reading time 3 minutes

Her gün gördüğünüz renkler sizi duygusal, fiziksel ve psikolojik olarak etkiler. Bazı renkler zor bir günün ardından sizi rahatlatıp sakinleştirirken, bazıları ise stres seviyenizi yükseltebilir. Mavi renginin dünya çapında dekorasyon ve giyim için tercih edilmesinin sebebi budur. Ancak uzmanlar, yeşil rengini hayatlarının her alanına dahil etmemizi söylüyorlar.

 

Yeşil giyin!

Renk uzmanları, yeşil renginin yatıştırıcı, ferahlatıcı bir renk olduğunu söylüyor. Önemli bir toplantıya giderken yeşil giymeniz karşınızda gergin duran bir kişinin rahatlamasını sağlayacaktır. Yeşil kodunun güven sağlaması, huzur vermesi ise hem size hem de çevrenize etki edecektir. Gardırobunu yeşillendir.

/

Yeşil hisset!

Yapılan araştırmalar yeşil alana sıklıkla çıkan kişilerin kolaylıkla sosyalleşebildiğini, böylelikle paylaşıma daha açık olduğu gerçeğini kabullenmemizi sağlıyor. Sağlıklı yaşamı destekleyen yeşil alanlar, geçirdiğiniz vakit boyunca doğanın güzelliğine kapılmanızı sağlayacak, kendinizi fark edecek, aktif yaşamı destekleyecek. Kendini yeşillendir!

/

Yeşil ye!

Yeşil yapraklı sebzeler sağlıklı beslenmenin önemli bir parçasını oluşturur. Vitamin, mineral ve lif bakımından zenginken, kalorileri düşüktür. Obezite riski ve getirdiği sorunları minimize eden yeşil sebzeler öğünlerinizin %60’ını oluşturmalıdır. Mutfağını yeşillendir!

/

Yeşil iç!

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırıyor. İçerisindeki etken maddeler ile cildin kaybettiği esnekliği yapılandırıyor. Cilt parlaklığını da arttıran yeşil çayı öğünlerimize eklemek için bir neden daha çıktı. Yeşil çay ayrıca rahatlatıcı etkisi sayesinde günlük stresi azalttığı gözlemlenmiş. Her gün bir bardak soğuk ya da sıcak yeşil çay tüketmek kendimizi daha iyi hissetmenin bir yolu. Çayını yeşillendir!

Tüm bu saydığımız yararları aklınızda bulundurun! Doğadan ülkemizde yeşil çay tüketimini destekleyen #GününüYeşillendir hareketiyle karşınızda. Sade yeşil çayın tadını buruk bulanlara, meyve ve baharatlarla harmanlanan yeşil çay alternatifleri de sunan Doğadan, bizi iyi bir yaşam için her gün 1 yeşil çay içmeye davet ediyor. Türkiye’nin en geniş yeşil çay portföyüne sahip olan Doğadan, yeşil çayı sevindiren lezzetleriyle hemen köşenizdeki markette.

Photos © Unsplash & @Doğadan

 

Bu içerik Doğadan sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Tags

green-tea
metabolism
doğadan
yeşil-çay

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler