Be Well

Kuru fırçalamanın vücuda kazandırdıkları

Bir süredir güzellik ve bakım dünyasında yer alan kuru fırçalama tekniğinin faydalarını öğrenmek ister misiniz?
Reading time 2 minutes

Kabul etmek gerek ki, yüzümüze gösterdiğimiz özenin belki de çok az bir kısmını vücudumuza da gösteriyoruz. Halbuki vücut bakımını aksattığımız taktirde de cilt kuruluğu başta olmak üzere pek çok sorun beraberinde geliyor. İyi bir bakım yapmanın ilk aşamalarından birini de peeling oluştururken, ölü cilt hücrelerini yok etmenin bir başka yolu da kuru fırçalama tekniği… Üstelik tek faydası bununla da sınırlı değil.

  • Kuru fırçalama, cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamasıyla büyük dikkat çekiyor.
  • Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyor. Bu sayede selülitlerin azaltılması üzerinde de etkisi önemli.
  • Ölü hücrelerden kurtulmanızı böylece gözeneklerin açılarak vücudunuzda biriken yağ ve kirlerden arınmanızı kolay hale getiriyor.
  • Cilt görünümünü daha iyi hale getiriyor.
  • Kuru fırçalama lenfatik sistemi uyardığı ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağladığı için ve kasları gevşetici bir etkiye de sahip.

 

Kuru fırçalama yaparken, fırçayı aşağıdan yukarıya dairesel hareketlerle uygulamaya özen gösterin. Banyo veya duştan önce uygulama ise en ideali. Sonrasında  da cildiniz hala nemliyken bol miktarda nemlendirici uygulayın. Eğer hassas veya egzamaya eğilimli bir cildiniz varsa haftada iki kez yapmanız yeterli olacaktır.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler