Be Well

Yavaş moda: Mehtap Elaidi X Lenzing™ Ecovero™

Mehtap Elaidi’nin Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul takvimi oldukça yoğundu.
Reading time 2 minutes

Bu sezon 14.sü gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını sunan marka ve tasarımcıların arasında Mehtap Elaidi de yer alıyordu. Başarılı tasarımcı #journeyME adındaki 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonuna ek olarak defile alanında MEHTAP ELAİDİ X LENZING™ ECOVERO™ kapsül koleksiyonunu da sundu. Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşen defile ve the Seed içerisinde sunulan kapsül koleksiyon ziyaretçilerden tam not aldı.

Lenzin Group ile işbirliğine giren Mehtap Elaidi, sürdürülebilir modanın ülkemizdeki önemli temsilcilerinden olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Lenzin Group Avusturya merkezli, giyim, ev ve teknik tekstilde kullanılan ahşap bazlı viskon, modal, liyosel ve filament elyafların yaratıcısı olarak biliniyor. İşbirliği çerçevesinde hayata geçirilen kapsül koleksiyon Doğanın Renkleri Kaybolmasın adını taşıyordu. MEHTAP ELAİDİ X LENZING™ ECOVERO™ kapsül koleksiyonu sürdürülebilir yaşam tarzına uygun olarak üretilen ve daha temiz bir çevreyi hedefleyen LENZING™ ECOVERO™ Viskon elyafı içeren kumaşlarla hazırlandı. “See now; Buy now” konseptiyle hazırlanan koleksiyondaki bazı modeller, Elaidi’nin geçmiş koleksiyonlardaki zamansız çizgilerin güncel eğilimlere göre yeniden yorumlanmasıyla bu koleksiyona ekleniyor.

LENZING™ ECOVERO™’nun kampanyası “Doğanın Renkleri Kaybolmasın”a gönderme yaparak Türkiye’nin nadir ve endemik bitkilerinden esinlenilmiş desenler de bu kapsül koleksiyona hareket katıyor. Ayrıca MEHTAP ELAİDİ X LENZING™ ECOVERO™koleksiyonunda dikkat çeken rengarenk yaprak desenleri de doğanın sunduğu bolluk ve berekete atıfta bulunuyor. Sonbaharın renkleri olan hardal, kiremit ve petrol mavisi ağırlıklı olarak kullanılırken, modellerde büzgü ve drape detayları öne çıkıyor.

Projenin en can alıcı noktası ise koleksiyondan elde edilen gelirin bir kısmı ÇEKÜL Vakfı’nın Eğitim Birimi olan Bilgi Ağacı’nın Ekim-Kasım-Aralık aylarında yürüteceği doğal ve kültürel miras eğitimlerine aktarılacak olması.

/

Tags

mehtap-elaidi

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler