Be Well

Yavaş moda: H&M Conscious Exclusive

H&M, bu sezon 11.sini tanıttığı Conscious Exclusive koleksiyonuyla şairane güzelliği döngüsel inovasyonla buluştuyor.
Reading time 2 minutes

Hızlı moda denilince akla gelen İsveç devi H&M moda dünyasında sürdürülebilirlik kavramını marka kodlarına sokan ilk markalardan biri. Kıyafet dönüşüm programı, Conscious koleksiyonu gibi attığı adımlarla dikkat çeken marka, Conscious koleksiyonuna bir yenisini ekliyor. 2020 İlkbahar-Yaz sezonu için tasarlanan Conscious Exclusive koleksiyonu serinin 11. koleksiyonu olma özelliği taşıyor.

/

Koleksiyonda 1920 yıllarında Calais’den Fransız Rivierası’na giden gösterişli gece treni Le Train Bleu’den olmak üzere büyüleyici tren yolculuklarından ilham alınıyor. Bu koleksiyonun en önemli detayı parçalarda kullanılan materyallerin sürdürülebilirliği ve kumaşların üretim teknolojileri oluyor. Geleneksel boya yerine daha az kimyasalın ve katkı maddesinin bulunduğu kahve boyasının kullanıldığı Conscious Exclusive koleksiyonunda öne çıkan 4 kumaş bulunuyor; Renu, Vegea, Econyl ve Circulose.

Yüksek kaliteli dönüştürülmüş polyester olan Renu, ormanlar ve pamuk tarlaları yerine eskimiş denim ve kullanılmış kumaşlardan elde edilen ve doğal bir malzeme olan Circulose, şarap üretiminden artan atık üzüm kabukları, sapları ve tohumların vegan deri haline dönüşmesiyle Vegea ve eski balık ağlarından ve diğer naylon atıklardan üretilmiş Econyl ile gerçek anlamda sürdürülebilir bir koleksiyon karşımıza çıkıyor. H&M Conscious Exclusive koleksiyonu 26 Mart’tan itibaren tüm dünyada satışa çıkacak.

/

Tags

ilkbahar-yaz
conscious-exclusive
hm
sürdürülebilir-moda
2020

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler