Be Well

Türkiye’nin ilk sanal yarı maratonu

adidas ve Spor İstanbul ortaklığıyla Türkiye’nin ilk sanal maratonuna hazır olun!
Reading time 1 minutes

Covid-19 pandemisinin etkisini devam ettirdiği günlerdeyiz… Kontrollü sosyal hayata geçilmesi ile yüksek güvenlikli organizasyonlar gerçekleştirilse de dünya çapında birçok etkinlik iptal edildi ya da online platformlara taşındı. Böylesi günlerde bir haber de adidas ve Spor İstanbul’dan geldi. İş birliğine giden iki kurum, Türkiye’nin ilk sanal yarı maratonunu gerçekleştirecek.

Vodafone İstanbul Yarı maratonu, 20 Eylül 2020 Pazar günü 2 bin 500 kişilik katılım ile Tarihi Yarımada’da gerçekleştirilecek. Sınırlı sayıda fiziki koşucunun katılacağı organizasyona dünyanın neresinde olursanız olun online olarak dahil olacaksınız.

Parkurda yer almak isteyenlere iki seçenek sunuluyor. İsterseniz sınırlı sayıdaki koşucudan biri olabilir veya kendi parkurunuzu seçerek dilediğiniz yerden tek başınıza koşabilirsiniz. Sanal yarı maratona katılanlara ise iki gün alternatifi veriliyor, 19 ya da 20 Eylül. Spor İstanbul, koşu sonunda verileri değerlendirerek bir derecelendirme açıklayacak. Ancak, kazanan ve kaybeden olmayacak.

adidas, yarı maraton parkurunda ve kendi parkurunda koşanlar için iki ayrı tişört tasarladı. Tek başına koşacakların tişörtlerinin arka kısmında kendi semtleri yazılacak.

Bu heyecana ortak olmayan isteyenler, www.istanbulyarimaratonu.com adresine giriş yapıp üye olabilir.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler