Be Well

Vegan olan 8 yıldız

Hollywood camiasında veganizm oldukça yaygın. Natalie Portman'dan Zac Efron'a ünlü yıldızların da yaşam tarzı halini almış durumda.
Reading time 2 minutes

Çok uzun bir zamandır vejetaryen beslenme şekline aşinayız. Mutlaka çevrenizde de et yemeyi reddeden ve daha çok sebze ağırlıklı yiyecekler tüketen kişiler vardır. Sağlık açısından da doğru uygulanan bir diyet programıyla birlikte herhangi bir zararı olmayan vejetaryenlik, kimileri için yerini veganlığa bırakıyor. Hayvan dostu diyebileceğimiz veganlık, sadece et değil süt ürünleri, yumurta ve hatta bal dahil olmak üzere hiçbir hayvansal gıdayı tüketmemeyi gerektiriyor. Hollywood dünyasında pek çok ünlü ise formunu veganlığa borçlu olduğunu belirtiyor. Eğer kim bu isimler diyecek olursanız yazımızın devamında öğrenmeniz mümkün!

Natalie Portman

Uzun süredir vegan olduğu bilinen bir diğer yıldız ise Natalie Portman. Ancak kendisinin en dikkat ettiği şey, B12 eksikliğine karşı ek takviye almak.

Zac Efron

2018 yılından beri bitkisel beslenmeye ağırlık verdiğini belirten Efron, bu sayede vücudunun müthiş bir değişime uğradığını da ekliyor.

Ellie Goulding

Gençlik yıllarından beri vejetaryen olan ünlü şarkıcının şu sıralar tamamiyle vegan olmaya çalıştığı konuşuluyor.

Ariana Grande

Hayvan sevgisi Ariana Grande için her şeyden üstün. Hayvanları pek çok insandan daha fazla sevdiğini belirterek tamamiyle vegan olan isimlerin başında geliyor.

Beyonce

Coachella 2018'e hazırlanırken, 22 Days Nutrition programı kapsamında vegan beslenen Beyonce'nin fit vücudunu neye borçlu olduğunu tahmin etmek çok da zor değil.

Jessica Chastain

12 yıldır vegan olan Jessica Chastain, bunun bir seçimden ziyade vücudunun ne istediğine kulak vermesiyle gelişen bir durum olduğunu ifade ediyor.

Joaquin Phoenix

Vegan hayatı benimsemeye ve et yememeye karar verdiğinde Joker'in yıldızı Joaquin Phoenix henüz 4 yaşındaymış.

Ellen Pompeo

Kendisiyle birlikte ailesinin de vegan bir yaşam tarzı benimsemesi sağlayan Ellen Pompeo, bu şekilde beslenmenin hiç de zor olmadığını söylüyor.

Tags

beslenme
vegan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler