GÜZELLİK

Aveda’nın dönüm noktası

Ünlü kozmetik şirketi Aveda, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren marka yolculuğuna yüzde yüz vegan olarak devam etme kararı aldı.
Reading time 3 minutes

Aveda, ilk günden beri saç bakımından kozmetiğe bizlere sunduğu bitkisel ürünler ile yalnızca bedenimize değil aynı zamanda ruhumuza da hitap etmeyi hedefliyor. Hint felsefesinden yaklaşımlarla ilerleyen marka 2021 yılı itibariyle radikal ve alkışı hak eden bir kararla artık ürünlerinin hiçbirinden hayvansal kaynaklı ürün bulunmayacağını açıkladı. Kozmetik sektöründe birçok ürün balmumu ve balın yanı sıra ipek, keratin, gliserin gibi bitkisel olmayan içeriklere sahip. Aveda’da yaptığı derin çalışmalarla ürünlerinin kalitesinden taviz vermeden balmumu gibi bileşenleri ürünlerinden çıkarmayı başardı.

Aveda Global Ürün Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı ChristineHall alınan bu radikal karar ile ilgili sürece yönelik şu açıklamada bulundu; "Balmumunu çıkarmak, Aveda formül geliştiricileri için en büyük zorluklardan biriydi, çünkü balmumu doku, yapı, renk ve pürüzsüzlük yaratmaya yardımcı oluyor. Özellikle dudak ürünleri için balmumunun yaygın bir alternatifi, petrolden elde edilen sentetik balmumudur. Ancak Aveda'da, doğal kaynaklardan türetilmiş bileşenlerin kullanımını en üst düzeye çıkarmaya kararlı olduğumuz için, bunun yerine performansı güçlü ve aynı zamanda dudaklarınızı iyi hissettiren benzersiz bir bitki bazlı yağ ve mum karışımı oluşturmayı seçtik. Aveda’nın Feed My Lips koleksiyonundaki ruj, parlatıcı ve dudak kalemleri geniş renk seçeneği ile artık balmumu içermiyor!”.  

Aveda’nın vegan saç bakım ürünlerine yakından bakalım;

Botanical Repair koleksiyonu saçı bitkilerin gücüyle dönüştüren yenilikçi üç katmanlı saç onarım teknolojisi ile güçlendirilmiş, yüzde 93 oranında doğal türevli hem perakende hem de profesyonel ürünlerden oluşan yüksek performanslı, vegan bir koleksiyon. Bitki destekli moleküller, saçın çekirdekteki gücünü ve bütünlüğünü güçlendirmek için kritik olan bağları çoğaltarak saçı onarmaya yardımcı olurken, besleyici bir makro yeşil karışım, kırılmayı önlemek için kütikülü çözer ve pürüzsüzleştiriyor. Gözle görülür şekilde canlanmış, daha parlak ve hayat dolu saçlar için bu ürünü denemelisiniz.

 

Invati Advanced serisi özel yapısı ile saçı güçlendirerek anında kalınlaştırıyor ve saç dökülmesini ise yüzde 53 azaltıyor. Bu seri, masaj yapıldığında saç derisini canlandırmaya yardımcı olan ginseng ve sertifikalı organik zerdeçal da dahil olmak üzere güçlü bir Ayurveda bitki karışımı içeriyor.

Nutriplenish koleksiyonu, besinle güçlendirilmiş nem sunan gelişmiş nemlendirme serisi. Silikonsuz, vegan, hayvan dostu ve yüzde 94 doğal türevli olan bu koleksiyon, tüm saç tipleri ve dokularının nemlendirme ihtiyacını karşılamak için özel olarak formüle edildi:72 saatlik besleyici nemlendirme sağlıyor.

Tags

kozmetik
bakım
vegan
aveda

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler