GÜZELLİK

Duyguların uyanışı: Splendida Bvlgari Patchouli Tentation

Kokusu ile duyguları uyandıran Bvlgari’nin yeni parfümü Splendida Patchouli Tentation, Anneler Günü için şık bir hediye alternatifi oluşturuyor.
Reading time 3 minutes

Sınırsız ilham kaynaklarından yeni yaratıcılık konseptleri sunan Bvlgari, kadın parfümü tarihindeki simgeleşen ve baştan çıkaran içeriklerden birine odaklanıyor: Bvlgari için özel olarak yetiştirilmiş paçuli.

Dünyanın en cezbedici içeriklerinden biri olan paçuli; topraksı, sıcak, baharatlı ve misk kokuların sahip. Parfüm ve afrodizyak olarak kullanılan paçulinin uzun bir geçmişi bulunuyor.

İlk olarak mücevher benzeri ışıltısı ve keskin kokusu ile altın kadar değerli görülen paçuli, antik ticaret yolları ile Batı'ya getirildi. Sonrasında ise özel ipek ve şallara koku vermek için kullanıldı ve en çok 1970’lerde özgür ruhlu isyanların sembolü haline geldi.

Yeni Splendida Bvlgari’nin kalp notasında olan paçuli, çiçeksi şipre bir koku olup Sophie Labbé imzalı. Bvlgari’nin mirasına sadık kalarak paçuli özünü ve şipreyi doğanın en değerli taşlarını bir kuyumcu hassasiyetinde işler gibi modern ve beklenmedik şekilde işledi.

 

/

Doğanın Özü

Usta parfümör Sophie Labbé, bu cezbedici parfümü yaratmak için paçuli üçlüsünü kullandı. Bir parfümörün paletindeki en çekici kokulardan olan paçulinin birçok farklı yüzü var. Yeni Splendida Bvlgari Patchouli Tentation için Sophie Labbé, Bvlgari için özel olan, ortaya çıkan günaha koku hikayesi yazarken paçulinin üç tamamlayıcı elementini kullandı.

Üst notalarda, Sophie Labbé, Bali çiçeklerindenden gelen paçuli yağını kullanmayı tercih etti. Nadir olan bu paçuli, çok küçük bir adada denizin harika etkisi altında topraksı notalar içeriyor. Kadifemsi bir zarifliğe sahip bu paçuliye kendisi “sarışın Paçuli” diyor. Zengin beyaz şeftali akoru ile birleştiğinde, net ve ışıltılı enfes meyve buketi sunuyor hissi veriyor.

Orta notalarda, Bvlgari için özel bir paçuli bulunuyor: Paçuli kalbi. Paçuli, Bali çiçeklerinden aldığı soylu elementler ile paçuli yağı daha da güçlü. Mutlak saflığı, susam içeriği notaya doğal bir zarafet ve ayrıcalık katıyor.

Son olarak, Paçuli yağı, paçulinin otantik, dünyevi ve derin yönlerini sunarak daha yoğun hale getiriyor.

Bu üç yüzlü katman ile karizmatik paçuli açık, topraksı, kadifemsi ve saf bir hale geliyor. Bu da Splendida Bvlgari Patchouli Tentation’ın karşı konulmaz olmasını sağlıyor.

Tags

bvlgari
anneler-günü
splendida-patchouli-tentation

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler