GÜZELLİK

En ayrıcalıklı trend; Robotik Saç Ekimi

Türkiye saç ekimi konusunda lider ülkelerden biri. Artık dünyanın pek çok ülkesinden yüzlerce hasta, çeşitli sebeplerle dökülen saçlarını geri kazanmak için ülkemize geliyor. Peki alışılageldik saç ekimi yönteminin dışında yepyeni bir teknolojiyle tanışmaya, saç ekimi konusunda robot teknolojisinden faydalanmaya hazır mısınız?
Reading time 4 minutes

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Doktor Servet Terziler, ayrıcalıklı erkeklerin son dönem gözdesi olan robotla saç ekim teknolojisinin Türkiye’deki uygulayıcısı. Saç ekim robotuyla pek çok VIP’nin, üst düzey iş adamının ve dünyaca ünlü kişilerin saçlarını ekiyor. Peki nedir robotla saç ekim teknolojisi?

Robotla saç ekim teknolojisi ayrıcalıklı bir trend.

Teknoloji durmadan gelişiyor. Yapay zekanın önlemez gelişimi, insan tepkileri verebilen robotlar ve daha pek çok yenilik… Dünya hızlı bir biçimde yeniliklere ve teknolojiye kucak açıyor. Artık pek çok hastalığın tedavisinde robotik cerrahiden faydalanılıyor. İşte tam da bu noktada, vücudumuzun en önemli parçalarından biri olan saçımıza da hak ettiği özeni ve ayrıcalığı tanıma vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Artık hata payını sıfıra indiren, sağlıklı saçlara herhangi bir zarar vermeyen robotla saç ekimi teknolojisinden faydalanma zamanı.

/

Diğer saç ekim yöntemlerinden teknolojiyle ayrılıyor.

  • Manuel yapılan işlemlerdeki hata payını, göz yanılgısını, dikkat ve hassasiyeti göz önünde bulundurur.
  • Diğer saç ekim yöntemlerinde saçların çıkma yönü, açısı işlemi yapan uzmanın özen ve dikkatine bağlıyken, robotik saç ekiminde saç kökleri arasındaki boşluk, saçların çıkma yönü ve açısı gibi unsurlar robot tarafından algılanarak işlem yapılır.
  • Saç ekşm robotu, özel büyüteci vasıtasıyla foliküler birimi görüntülemede 10.000kat büyüme sağlayarak hata payını ortadan kaldırır.
  • Yüksek çözünürlüklü dijital görüntüleme sistemi, her bir foliküler birimin görüntüsünü saniyede 50 kat büyüterek uzaklık parametrelerini günceller.
  • Robotun akıllı algoritmaları sayesinde saçın çıkış yönü ve derinliği hesaplanır.
  • Saç ekim robotunun bir diğer önemli avantajı ise saç köklerini toplarken mevcut sağlıklı saçlara herhangi bir zarar vermez.
  • Robotik saç ekimi işlemi öncesinde kişiye özel saç tasarımı yapılır. 3D model oluşturulabilmesi için 5 farklı açıdan fotoğraf çekimi yapılarak, fotoğraflar sisteme yüklenir.
  • 3D teknolojisi ile fotoğraflar üzerinden kişinin saç ekimi için kaç köke ihtiyaç duyulduğu, saç çizgisinin nereden başlayacağı ve ekim sonrasındaki olası sonuçları belirlenmiş olur.
  • Robotik saç ekimiyle toplanan tüm sağlıklı saç kökleri tek seansta ekilebildiği gibi, ikinci seans ertesi gün de yapılabilir.

CEO’lar, üst düzey yöneticiler, sporcular, sanatçılar robotla saç ekimini tercih ediyor.

Bu konforlu uygulamanın üst düzey ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşattığı bir gerçek. Teknolojinin geldiği son noktayı uzman hekim kadromuzla birleştirerek memnun edici sonuçlar alıyoruz.

İnsanın kendine özen göstermesi çok önemlidir, kendine yaptığı yatırım çok kıymetlidir.

Siz de kendinize yatırım yaparken en iyilerin tercih ettiği bir dünya markası ile çalışarak ayrıcalıklı olduğunuzu hissedin ve hissettirin…

Uzman Doktor Servet Terziler

www.esteworld.com.tr

Robotik saç cerrahisinin klasik saç ekiminden farkı nedir? - Dr. Servet Terziler

Tags

esteworld
robotik
saç-ekimi
saç-cerrahisi
servet-terziler

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler