GÜZELLİK

Herbal Essences Bio:Renew serisi ile Türkiye’de

Tüm dünyada büyük beğeni toplayan saç bakım markası Herbal Essences artık Türkiye’de.
Reading time 2 minutes

Kasım ayından itibaren bio:renew serisiyle Türkiye’de satışa sunulmaya başlayan dünyanın en çok tercih edilen saç bakım markalarından Herbal Essences hakkında merak edilenleri P&G Güzellik Kategorisi Bilimsel iletişim Direktörü Phil Marchant’a sorduk.

Phil Marchan P&G Güzellik Kategorisi Bilimsel iletişim Direktörü

Herbal Essences’ın tarihinden bahseder misiniz?

Markanın tarihçesi 1970’li yıllara dayanıyor. Türkiye marketine de yeni giren ve satışa sunulan bio:renew serisi yüzde 90 doğal kökenli içeriğe sahip ve içerisinde paraben, parafin, gluten ve renklendirici bulunmuyor. Ayrıca, Herbal Essences, Londra’da bulunan ve dünyanın en zengin botanik koleksiyonlarının yer aldığı Royal Botanic Gardens, Kew ile önemli bir iş birliğine imza attı. Kew bilim adamları, Herbal Essences bio:renew teknolojisinin saçın sağlığını tehlikeye atan çevresel faktörlerle savaşmasına yardımcı olduğunu onaylıyor ve bu onayı taşıyan dünyanın ilk saç bakım markası.

Markada her saç tipine yönelik ürün bulabilir miyiz?

Tabii ki Herbal Essences ile her saç tipi ve ihtiyaca yönelik çözüm üretiyoruz. Herbal Essences bio:renew serisinde beş farklı çeşit bulunuyor. Bunlar; saçların onarımına yardımcı bio:renew Fas Argan Yağı koleksiyonu, canlandıran ve güçlendiren bio:renew Hindistan Cevizi Sütü koleksiyonu, parlak ve dolgun bukleler için tasarlanan bio:renew Altın Moringa Yağı koleksiyonu ve kırılmalara karşı bio: renew Çarkıfelek Çiçeği ve Pirinç Sütü koleksiyonu ve son olarak saçın doğal yapısını yenilemeyi amaçlayan bio:renew Beyaz Çilek ve Tatlı Nane koleksiyonu yer alıyor.

 

Herbal Essences, bio:renew serisine ait şampuanlarının yanı sıra saç kremleriyle de öne çıkan çok özel bir marka.

Söz konusu şampuanlar olduğunda saç sağlığı için dikkat etmemiz gereken maddeler neler?

Histidin hayati öneme sahip. Antioksidan olan histidin, aloe vera ve deniz yosunu ile birleştirildiğinde saçlardaki antioksidan miktarını artırıp saçları serbest radikallere karşı korur bu da canlı görünmesini sağlar.

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler