GÜZELLİK

Yasemin Allen'ın güzellik rutini

YSL ile yeni bir serüvene başlayan ve #YSLObsession hikayesinin kahramanlarından olan Yasemin Allen ile takıntılarını konuştuk.
Reading time 3 minutes

İstisnaları saymazsak hayatta hepimiz bazı takıntılara sahibiz. Sizin takıntılı olduğunuz konular neler? 

“Evimde renk görmem lazım. Mor, parlak yeşil, sarı, aralarda bejler ve parlak siyahlar... Ama bu takıntımı aşmaya çalışmıyorum, aksine evimi oradan buradan aldığım güzel objelerle süslüyorum. Bu iyi bir takıntı ama. Yorucu obsesyonlardan uzak durmaya çalışıyorum tabii ama nafile. İnsanız, takılıyoruz bir şeylere arada. Böyle durumlarda ya kafamı başka yere veriyorum ya da o konuyu çözene kadar içinde kayboluyorum.”

Kendinizi rahatlatmak ve stresten uzaklaşmak için özel bir yönteminiz var mı? 

“İşlerimi çok biriktirmemeye çalışıyorum. Sabahları tek başıma vakit geçirip, kahvemle birlikte haftalık ya da birkaç günlük genel planlarımı gözden geçiriyorum. Onun dışında deniz kenarına gitmek, spor yapmak, resim çizmek, müzik dinlemekle rahatlıyorum. Bir de arkadaşlarımla sosyalleşerek tabii.”

Sizce tutku ile takıntı arasındaki fark nedir?

“Takıntı zihinsel, tutku içgüdüseldir bence.”

Peki, bir kokudan beklentiniz nedir? Size ne hissettirmeli?

“İddialı ve genç kokuları severim. Tenime çiçekli ya da pudralı bir şekilde yakışacak ama arada keskin notaları olan kokular. Biraz kadınsı, biraz erkeksi. ‘Ben buradayım’ diyecek şık bir şekilde.”

“Takıntı zihinsel, tutku içgüdüseldir bence.”

Cilt bakımınızın olmazsa olmazları? 

“Güzellik rutinimin en önemli unsuru sanırım güzel bir tonik. Cildimi sıcak suyla yıkadıktan sonra, krem sürmeden önce gözeneklerin kapanması lazım. Ardından bal özlü bir nemlendirici kullanıyorum, cildimi tüm gün koruyor ve yağlı his bırakmıyor.”

Sürekli yanınızda bulundurduğunuz, vazgeçilmeziniz olan ürünler? 

“Nemlendiricim hep yanımdadır. Ayrıca kaş kalemim, YSL maskaram ve yazın çantama sığacak bir yüz koruyucu. YSL Touche Éclat aydınlatıcı da her zaman favorim. Parfüme gelince; gündüz daha taze kokular, akşam YSL Black Opium kullanmayı severim. ”

Hayattaki küçük kaçamaklarınız? 

“Güzel yemek yemeyi severim. Mezeler, balık, rakı… Yediğim tatlı türlerini dondurmayla kısıtlamayı başardım. Gelato gibisi yok! Arkadaşlarımla denk getirdikçe gezmeyi seviyorum. Şehirdeysem Kilyos’a kaçıyorum. Çeşme veya yurtdışı da olabiliyor. Çok uzun süre aynı yerde kalmayı sevmiyorum.”

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler