GÜZELLİK

Yüz Germe V.02

Gelişen teknoloji ile birlikte sürekli artan neştersiz gençleşme uygulamalarının popülaritesi ve etkisi göz ardı edilemez. Ancak yüz germe ameliyatları günümüzde hala uzun süreli gençlik için en çok tercih edilen operasyonlardan.
Reading time 4 minutes

G üzellik tarihinin en eski ve geleneksel uygulamalarından biri hiç şüphesiz yüz germe ameliyatı. İlk kez 1950’lerde gerçekleştirilen bu estetik yöntemi, birçok yeni neştersiz anti-aging tedavisi olmasına rağmen günümüzde hala uzmanların en çok önerdiği çözüm yöntemlerinden. Bundan 40 sene önce yüzündeki değişimden şikayetçi olan orta yaşlarındaki bir kadın, yüz germe ameliyatı yaptırmayı düşündüğünde beklemesi söyleniyordu. Bir başka deyişle kendinizi daha iyi hissetmek için yaşlanmayı beklemeniz gerekirdi. Ancak bugün gelişen yüz germe operasyonları sayesinde hastalara farklı seçenekler ve yöntemler sunulabiliyor. 

HER YÜZ ANATOMİSİNE FARKLI UYGULAMA

Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Osman Şen bu alandaki yenilikleri “Eskiden yüzünü gerdirmek isteyen pek çok hastayı geri çevirmek zorunda kalıyorduk. Yüz germe operasyonuna uygun bir aday olmak için cildinizin iyice sarkmasını beklemek zorundaydınız. Daha genç görünmek için 50’li hatta 60’lı yaşlara kadar sabretmeniz gerekiyordu. Bugün ise daha genç hastalar için de çözümler sunabiliyoruz. Mini lift, yani kısıtlı yüz germe ameliyatı ilk olarak 1990’ların başında ortaya çıktı, zaman içinde de yenilikçi tekniklerle geliştirildi. Yüzün orta bölümüne uygulanan bu yüz germe ameliyatını genelde 40’lı yaşlardaki hastalara yapıyoruz. Bunlar yüzlerinde belirgin bir sarkma ve deri fazlalığı olmayan hastalar.” sözleriyle anlatıyor ve yeni nesil yüz germe operasyonunu şu şekilde açıklıyor: “Hastanın anatomisine göre farklı teknikler kullanılarak ameliyat yapılıyor. Sadece fazla deriye değil alttaki dokulara da müdahaleler yapılıyor. Yüz kaslarının, yağ dokusunun yerleri değiştiriliyor. Sarkan dokunun gençliğinizde bulunduğu eski yerine kaydırılması ve gerekli yerlere yeniden hacim verilmesi yoluyla çok doğal bir görünüm elde ediliyor.” sözleriyle anlatıyor. 

 

YAĞ TRANSFERİ İLE DOLGUN GÖRÜNÜM

Günümüzde yüz germe ameliyatlarına eklenen en dikkat çekici tekniklerden biri ise yağ transfer. Vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ işlemden geçirilerek yanaklara ve elmacık kemiklerine ekleniyor. Şenel bu uygulama için “Böylece yüze yıllarla beraber kaybettiği hacim geri verilmiş oluyor. Kısacası elimizdeki farklı teknikler sayesinde artık yüzdeki yaşlanmaya her boyutuyla müdahale etmek mümkün.” açıklamasını yapıyor ve mini lift yüz germe ameliyatlarının da artık daha küçük cerrahi kesilerle uygulandığının da altını çiziyor: “Derinin altındaki yüz dokularını, daha genç bir kontur yaratmak için eski yerine geri getiriyoruz. Aynı zamanda kaşlardaki düşüklüğü, burun kenarlarından ağız kenarına uzanan hattı, yanaklardaki sarkma da düzeltebiliyoruz. Hatta, bu ameliyat sırasında klasik yüz germe ameliyatındaki kadar olmasa da bir parça deri de kesilerek alınabilir. Ama bu miktar son derece kısıtlıdır. Yada sadece alt yüz ve boyun bölgesine etki edecek mini lift ameliyatı yapıyoruz.” 

Uzmanlar en son teknolojiden faydalanılarak gerçekleşen estetik uygulamalar sayesinde daha uzun süreli sağlıklı ve genç bir görünüm vaat ediyor.

Tags

estetik

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler