GÜZELLİK

Yüzünüz egzersiz yapıyor mu?

2016 yılında yazar Inge Theron tarafından keşfedilen FaceGym, yüzünüzde bulunan 40 farklı kası eğitmek üzerine yapılan bir yüz antrenmanı. Amacı, yüz kaslarını uyararak cildinizdeki elastikiyeti artırmak. Aynı zamanda yüzdeki lenfatik drenajı başlatarak kan dolaşımını iyileştiriyor ve kaybolan kolajen üretimini fazlalaştırıyor.
Reading time 2 minutes

Yüz egzersizi neler içerir?

Tıpkı vücudunuz için atrenman yaparken farklı aşamalar varsa yüz egzersizi için de aynı aşamalar bulunuyor; ısınma, kardiyo, şekil verme ve soğuma gibi... Her şey yaklaşık bir saat sürüyor. Egzersiz özel yağlar sürülerek başlıyor. Eğitmen eşliğinde yapılan antrenman öncelikle parmak ucu ve parmak eklem darbeleriyle yavaş tempodan hızlı tempoya doğru ilerliyor. Başlangıç için amaç yukarı doğru hareketlerle ve tempolu masaj ile kan dolaşımını artırmak. Daha sonrasında spor ekipmanlarının eklenmesiyle tempo artıyor. Antrenmana göre değişen ekipmanlarda, yüz germek için mini bir yoga topu, şişlik ve göz altı torbalarından kurtulmak için bir radyo frekans cihazı, kolajen ve ince çizgileri gidermek için dermaroller kullanılıyor. Son olarak ise cildi sıkılaştırmak için elektirkli kas stimülatörü kullanılıyor. Yoğun yüz antrenmanı sonrasında yüzü sakinleştiren doğal yeşim taşıyla yüz serinletiliyor ve antrenman sona eriyor. 
 

Sonuç ne zaman görülür?

Egzersiz sonrasında anında sonuç görmek mümkün. Kaşlarınızın ve yanaklarınızın yukarı doğru kalktığı belirgin şekilde görülüyor. Çene ve boyun bölgesi de daha sıkılaşmış hale geliyor. Geçici etkisi olması sebebiyle, etkili sonuç almak için egzersizlere düzenli devam edilmesi gerekiyor. Anında ve kesin çözüm olduğu için önemli bir etkinliğiniz varsa uygulamayı bir gün önce yaptırabilirsiniz.  

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler