HOMMES

Grafiti modaya konuk oldu

Mango Man'in yeni koleksiyonu, grafiti sanatçısı André Saraiva'nın çizimleriyle hayat buluyor.
Reading time 2 minutes

Her koleksiyonunda modern ve tarz olmayı vadeden Mango Man, bu sefer işin içine biraz da eğlence katıyor. 90'ların ikonik çizimi Mr. A'nın yaratıcısı olan grafiti sanatçısı André Saraiva'nın, alter egosu olarak tanımladığı bu özgür ruh, Mango'nun yeni koleksiyonunun da ilham kaynağı oluyor. Tasarımlar, ‘Love Graffiti’ ya da onun kendine özgü pembe kullanımı gibi diğer konseptleri aracılığıyla, sanatçının kişisel dünyasını yansıtıyor. Mango Man için hazırladığı koleksiyonla birlikte André Saraiva, hayatına dair detayları ise röportajda paylaşıyor.

 

Daha önce birçok ülkede bulunmuşsunuz. İsveç’de Portekizli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelip, ardından Paris’te yaşamışsınız. Hangi şehirde yaşamayı en çok seviyorsunuz?

Paris benim en sevdiğim şehir – benim ilk aşkım. Şimdilerde ise New York’da yaşamak hoşuma gidiyor. Seyahat etmeyi ve değişik şehirler keşfetmeyi seviyorum. Lizbon ya da Shanghai mesela.

Birçok alanda aktifsiniz. Restaurant sektöründen otellere, oyunculuk ve grafiti sanatçılığına...Peki kendinizi nasıl tarif edersiniz?

Bütün projelerim aynı kreatif süreçten geçiyor aslında. Kendimi bir sanatçı olarak tanımlamayı tercih ederim. Bir otel olsun ya da bir restoran, benim için bir beyaz bir kağıda bir resim çizmeye başlamak ile aynı şey. Beni merakım harekete geçiriyor.

Moda, hayatınızın hangi alanında yer alıyor?

Moda benim için her zaman kendi kişiliğimi yansıtmak için bir araç oldu. Özellikle de daha gençken, tarzım beni tanımlayan ve beni diğer herkesden ayıran bir araçtı.

Mango’nun tarzını nasıl tanımlarsınız?

Mango’nun son koleksiyonunu hazırlayan tasarımcılar ile tanıştım. Gerçekten diğer markaları taklit etmeden özgün tasarımlar yaratmak için çok çalıştılar. Bence her moda markası bu şekilde çalışmalı. Kendi eşsiz tarzlarını öne çıkarmalılar.

/
André x MANGO

Tags

moda
koleksiyon
mango-man

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler