HOMMES

Kim Jones ve Dior Miami’ye geliyor

Dior Men 2020 Pre-Fall defilesi Art Basel Miami’den tam bir gün önce...
Reading time 1 minutes

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz iki tasarımcı var; Virgil Abloh ve Kim Jones. Bu iki tasarımcı kimlikleri yanı sıra bir çok alanda da görünür olarak, çok yönlülük kavramına en uygun iki örnek konumundalar. Kim Jones, Dior erkek departmanının başına geçtiği günden bu yana markanın arşivlerinde unutulmuş bir çok parçayı arzu nesneleri listesine tekrar sokmayı başarmış bir tasarımcı.

En son 2020 İlkbahar-Yaz defilesini yakından inceleme şansına eriştiğimiz Dior cephesinde farklı bir yaklaşım da söz konusu. Gucci’nin son yıllarda samimiyetini arttırdığı sanat dünyası, Kim Jones yönetimindeki Dior için de yeni bir pencere konumunda. 2020 İlkbahar-Yaz defilesinde sunulan Daniel Arsham işbirliği ve Daniel Arsham tasarımı defile alanı ile bu yakınlaşmanın yeni başladığını anlamıştık.

Şimdi ise marka cephesinden bir kaç haber geldi. İlki Dior, 2020 Pre-Fall koleksiyonunu sunacağı defileyi Miami’de 3 Aralık’ta gerçekleştiriyor. Miami’de her yıl gerçekleşen Art Basel Miami sanat fuarından bir gün önce. Ayrıca Hajime Sorayama, Raymond Pettibon ve tekrar Daniel Arsham ile işbirlikleri sunulacak bilgisini aldık. Hajime Sorayama ile bu yaz Dior tarihindeki ilk plaj koleksiyonunu satışa sunmuşlardı hatırlarsanız. Defile gününü sabırsızlıkla bekliyoruz.

/

Tags

daniel-arsham
hajime-sorayama
dior
raymond-pettibon
dior-men
miami
pre-fall
kim-jones

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler