HOMMES

Louis Vuitton 2021-22 Sonbahar-Kış

Kalıplara, ötekileştirmeye ve ön yargılara meydan okuyan Virgil Abloh, yeni Vuitton koleksiyonu ile uzun bir süre akıllarda yer edineceğe benziyor.
Reading time 1 minutes

Virgil Abloh yeni Louis Vuitton koleksiyonunu piyasaya sürdü. Siyah kesimin hak ettiği değeri koleksiyonuna yansıtan Abloh, 2021-22 Sonbahar- Kış sezonundaki yerini alıyor. Ebonics adlı koleksiyon ile altıncı koleksiyonuna imza atan tasarımcı, Kreatif Direktör Josh Johnson ile birlikte oluşturduğu şovu bir film halinde sunuyor. Filmde markanın misyonu güçlü bir şekilde yansıtılırken aynı zamanda çalan müziğe eşlik eden sözler gösteriye çarpıcı bir etki yaratıyor.

Saul Williams ve Kai Isiah Jamal’ın söylediği sözler arasında şunlar yer alıyor: "Anlatıları parçalayın, boşluklar yaratın, duvarları yıkın, gizemleri çözün. Siyah insanlar olarak, trans insanlar olarak, dışlanmış insanlar olarak, dünya bizim hakimiyet kurmamız için var. Çünkü bizden karşılığında çok şey alıyor."

Abloh’un sosyo-kültürel önyargıların farkına varma konusundaki hassasiyeti her zaman Vuitton koleksiyonlarında ve kampanyalarında ilham kaynağı olmuştur. Ötekileştirilmeye bir tepki olarak ortaya çıkan farkındalık yaratma çabası aşağıda bulunan bir gösteri ile taçlanıyor. Öyleyse soluksuz izleyeceğimiz gösteriye odaklanalım.

 

Tags

louis-vuitton
virgil-abloh
saul-williams
fw-2021

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler