HOMMES

Louis Vuitton’un en etkili defilelerinden biri

Virgil Abloh’un Louis Vuitton başına gelmiş en güzel şey olduğunu düşünen çok kişi vardır.
Reading time 2 minutes

Geçtiğimiz sezonun en heyecan verici olaylarından biri olan Virgil Abloh’un Louis Vuitton’un erkek departmanının başına geçmesi oldukça umut verici olarak algılanmıştı. Sokak modasının nabzını kendi markası Off-White ile oldukça başarılı bir şekilde tutan Virgil Abloh, sokak modasına kaymak isteyen birçok marka gibi Louis Vuitton’un bu arayışına cevap vererek Fransız moda evinin en iyi işbirliği olduğu rakamlarla kanıtlanan Supreme projesini de geçerek, gerçekleştirdiği ilk defileyle Louis Vuitton tarihinin en çok gelir getiren ve en çok kazanan koleksiyonu ünvanını aldı.

Paris Erkek Moda Haftası kapsamında sunulan 2019-20 Sonbahar-Kış koleksiyonları oldukça ilgi çekici anlara sahne oldu. Bir çok marka DNA’sından, 1970’lerden ya da 1980’lerden referans göstererek izleyenleri büyülemeyi başardı. Bu markalar arasında ise hiç kuşkusuz Virgil Abloh’un yönetimi devraldıktan sonraki ikinci koleksiyonunu sunacağı Louis Vuitton geliyordu. Verdiği bir röportajda Michael Jackson’a bir anma özelliği taşıyacak olduğunu söylediği 2019-20 Sonbahar-Kış defilesinde Michael Jackson’ın giyim tarzını ve gardırobunu çıkış noktası alan Virgil Abloh, pop idolü Michael Jackson’ın kadrosunda yer aldığı 1978 yapımı the Wiz filmindeki karakterlere de göndermelerde bulunduğu baskılara yer verdi.

Ayrıca defile alanı Lower East Side, New York halinde bir prodüksiyon ile hazırlanmışken, sokak lambası altında saksafon çalan müzisyene de sahipti. Defile boyunca canlı performanslar ile sadece MJ’a değil aynı zamanda New York’a da olan aşkını vurgulayan Virgil Abloh, ilginç olarak Louis Vuitton monogram desenine de boyut kazandırıp büyüttüğü puffer montlar defilede en çok dikkat çeken parçalar arasındaydı. Birçok ülkenin bayraklarını da kullanarak çok uluslu bir marka olduğunu da gösteren Louis Vuitton’un erkeklere pileli etek giydirmesi ise yeni sezonun hiç olmadığı kadar cüretkar olacağının işaretini veriyordu.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler