HOMMES

Salih Topçuoğlu ile gençlik hakkında

O sadece moda dergilerinin vazgeçemediği bir model değil, gerçek bir kişilik. Çünkü mesleğinin plastik kısmı kadar yaratım alanına da hakim. Salih’in bir model olarak verdiği bu gerçeklik, aslında onunla ilgili bir tezatta gizli. Her şey, onun gerçek olamayacak kadar naif olmasının eseri.
Reading time 2 minutes

Bu devirde genç olmak nasıl bir şey?

"Birçoklarının aksine, şanslı bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum. Her dönemin kendi içinde eksileri var, tabii. Önemli olan o anın içinde, varolan imkanlarla en güzel hayatı yaşayabilmek."

Daha net anlayabilmemiz için bize biraz günlük hayatının rutinlerinden bahseder misin? Ne yersin, ne içersin? Arkadaşlarınla buluştuğunda neler yaparsın?

"Hayatım okul ve iş arasında koşturmakla geçiyor. Elimden geldiğince sergileri takip etmeye çalışıyorum ve resim yapıyorum. Moda’da yaşadığım için genelde sosyal hayatım orada geçiyor. Arkadaşlarımı ve sosyal olmayı seviyorum. Daha çok ev buluşmaları yapıyoruz, çünkü etrafımdaki kimse boş boş oturmaktan hoşlanmıyor. Üretiyor, tartışıyor ve bol bol eğleniyoruz!"

Giyim stilini nasıl tanımlarsın?

"Tercihim genelde basit ve kullanışlı parçalardan yana. Eğer bir kalıba sokmam gerekirse, spor ve siyah diyebilirim."

Kendinle ilgili olarak en sevmediğin şey?

"Motivasyonumu hızlı kaybetmem."

Genel anlamda insanlarla ilgili olarak en sevmediğin şey?

"Empati yoksunluğu."

Sence bugünün gençliğinin en büyük sorunu ne?   

Bilgiye, sevgiye, iletişime, her şeye kapsül biçiminde sahip olduk. Bu sebeple en büyük sorunumuz yeterince emek vermeden elde etmeye çalışmak, uğraşsız sonuca varmak arzusu... Aldığımız karşılığı değersizleştiren bu yöntem belki de hepimizi daha açgözlü yaptı.

Tags

roportaj
salih-topcuoglu

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler