LIFESTYLE

2021’in astrolojik olarak ilk haftası

Yeni bir yılın ilk haftasına girmiş bulunuyoruz. Biz de bu hafta neler yaşayacağımıza cevap bulmak için gözlerimizi Nigar Bostan’a çeviriyoruz.
Reading time 4 minutes

Herkese merhaba! Yeni yılda oldukça hızlı bir haftaya adım atıyoruz. Zira üç tane gezegen başka bir burca geçecek. Bu değişiklik de bizim kararlarımızı etkileyecek. Hızlıca bunların ne anlama geldiğini sizler için paylaşacağım.

Pazartesi günü ay, Başak burcunun pratikliğini ve çözüme odaklı özelliğini benimsemiş olacak. Bu yüzden yarım kalan şeyleri sonlandırmak için uygun bir zaman. Daha sonra salı günüyle beraber ilişkiler çok hızlı ve önemli noktalara taşınabilir. Çünkü Terazi ile ışığını yansıtan Ay, sen ve ben dengesi üzerinde bizi bir düşünce yapısına sokacak. Haftanın en önemli günü ise 7 Ocak’ta. Çünkü Çarşamba günü, 28 Haziran’dan beri ilişkilerde ben ben diye bağırmayı seven Koç burcunda hareket eden Mars artık Boğa burcuna geçiyor. Sistemler, durumlar ve vaziyetler değişecek çünkü Mars’ın planı eylem planıdır. Mars bazen düzeni bozar, bazen hareket katar, bazen yıkar ama sonuçta Mars’ın dinamiği hepimizin kararları için etkindir. Mars Boğa'da ne yapar diye sorarsak; Mars Boğa'da inatçılık yapar aslında dünyevi zevklerin daha ön plana çıkmasını sağlar biraz da dik kafalılık getirir. Zaten gökyüzünün bu sert ve sabit enerjilerinin kırılmasının geçtiği bir dönemdeysek ve aynı gün ayın da Akrep burcuna geçeceğini bilirsek, güven, kıskançlık, ilişkilerde ne kadar birbirimize sahip çıkacağız gibi konuların altını çizmeye çalışırken sanki bir otorite bir kurum "Hey durun!" diyerek kurallara uymamız gerektiğini hatırlatacak. Benden tavsiye kurallara uymaya çalışın çünkü Mars’ın ortalığı karıştırıcı gücü bir saman alevi gibi olabilir. Zira bize kuralları gösteren enerji ve zamanın yöneticisi Satürn gezegeni, Kova'dan sopasını gösterecek. Bu demek değil ki her şey olumsuz. Tam tersine biraz frene basmayı ve sakinleşmeyi hatırlatacak.  8 Ocak’ta bu kez üç haftadır Yay burcundan hareket etmeyi seven Venüs, ilişkilerde Oğlak burcuna geçecek. Daha ciddi ve temkinli yapıya bürünecek ve 1 Şubat’a kadar Oğlak burcunda kalacak. Venüs’ün Oğlak'taki tutan enerjisine sahip çıkın. Zira Mars’ın inatçı haline bir nebze olsun çare olabilir ama bunun için cumartesiyi beklemek gerekir. Çünkü aralarında tam bir açı dediğimiz ilişki oluşacak ve iki toprak birbirini dostane olarak görecek. Aynı zamanda 8 Ocak yine Merkür’ün Kova burcuna geçmesini anlatıyor. Merkür, iletişim, hız, konuşmalardaki kararlılık ve kimin yanına gidiyorsa onun kıyafetini giyiyor. Tabi ki Kova da zamanın kısıtlayıcısı Satürn ile yan yana olacak. Demek ki sözleşmeler, ortaklılıklar bizi daha sağlam bir yere getirecek. Çünkü cumartesi günü Yay burcundan gezinecek olan ay bize iyimserlik katacak. Haftayı bitirirken bu olumlu durumu sözlerde inatçılığa gitmeden yaşamalıyız. Çünkü Merkür konuşmayı ve iletişimi anlatır. İnatçı Mars ile bir düeollaya girebilir. Dolasıyla basit takılmalara lütfen zaman harcamayın birlikte uyum içinde bir hafta sonu geçirin. Sevgiyle kalın!

Tags

nigar-bostan

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler