LIFESTYLE

Apple’dan yüksek hıza selam

Apple bu sezon, pandemi sebebiyle üretim aşamasındaki yavaşlama sebebiyle beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 12 ailesini bir ay gecikmeli lanse etti.
Reading time 3 minutes

Geçtiğimiz ay gerçekleşen etkinlik sonrasında dün gerçekleşecek etkinliğin davetiyesi yollandığında hepimiz meraklanmıştık. Davetiye üzerindeki Hi, Speed (Selam, Hız (Hi kelimesinin yüksek anlamındaki high ile olan ses benzerliği de göndermeydi)) ibaresiyle herkes 5G destekleyip desteklemeyeceğini merak ediyordu.

 

HomePod Mini

Etkinliğin açılışında sevilen akıllı speaker HomePod’un yeni bir kardeşi lanse edildi. HomePod Mini adından da anlaşılacağı üzere önceki versiyonun yarısı boyundaki cihaz artık daha da kullanışlı. Yerleşik Siri sayesinde ev içindeki her bir bireyi ayırt edip uygun cevaplar veren HomePod Mini kompakt tasarımı ve renkli led aydınlatmasıyla interaktif bir tasarımla geliyor. Intercom özelliği ile de sisteme dahil olan HomePod Mini’ler arasında kusursuz bir iletişim ikanı sunuyor. Ülkemizde ise ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor.

/

iPhone 12 

Etkinliğin beklenen anı geldiğinde 4 ve 5 serisinin köşeli tasarımı karşımıza çıktı. Eminiz ki cihazın en sevilen yanı bu ergonomik tasarım oldu. Tüm iPhone 12 ailesi artık 5G destekliyor. Yüksek hızdan kastettikleri bu olsa gerek diye düşünürken cihazların geçtiğimiz ay tanıtılan A14 Bionic çipi ile geleceği söylendi. iPhone 12 aynı zamanda en küçük üyeye de sahip. iPhone 12 mini adındaki bu üye, en küçük 5G sahibi cihaz olarak tanımlanıyor. iPhone 11 modelindeki geniş ve ultra geniş kamera seçeneği iPhone 12 ve iPhone 12 mini’de de yer alıyor. Ancak geçtiğimiz yıl aşık eden gece modu artık tüm kameralarda yer alıyor. Alüminyum kasaya sahip bu iki model mavi, yeşil, siyah, beyaz ve (PRODUCT)(RED) olarak satışa sunuluyor.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 sonrası sıra Pro’lara geldiğinde çok heyecanlandık. Model iPhone 11 Pro ailesindeki gibi 3’lü kamera kurulumuna sahipken geçtiğimiz yıl tanıtılan iPad Pro ailesinde tanıştığımız LIDAR tarayıcı bu cihazlarda da yer alıyor. LIDAR tarayıcı Mars yüzeyini haritalamak için NASA’nın kullandığı bir teknoloji. Artık AR teknolojisinde üst seviye anlamına geliyor. Aynı zamanda Neural Engine ile birlikte çalışarak kusursuz portre fotoğraflarına da olanak tanıyor. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, 2,5 zoom özelliğine de sahipken tüm iPhone 12 ailesinin ekranları OLED panellerini barındırıyor.

Son olarak Apple, nostaljik ismiyle MagSafe’i geri getirerek performansı geliştirilmiş bir kablosuz şarj teknolojisini de tanıttı. MagSafe’in kusursuz çalıştığı bir seri telefon kılıfı ve cüzdan aparatı ile de noktayı koydu. Yeni cihazlar beklenenin fazlasını verdi diyebiliriz.

/

Tags

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler