LIFESTYLE

Başarılı oyuncu aktivist kimliğini konuşturdu

Amazon’larda gerçekleşen büyük yıkıma Leonardo DiCaprio’dan büyük destek geldi.
Reading time 1 minutes

Hollywood’un önemli isimlerinden Leonardo DiCaprio, Büyük Amazon Yangını için kurucularından biri olduğu Earth Alliance yardım kuruluşuna 5 milyon $’lık bağışta bulundu. Oyunculuğunun yanı sıra aktivist kimliği ile de varlığını kanıtlayan başarılı aktör, gerçekleşen bağışı Amazon Orman Fonu kurulması ve haliyle Amazon’daki yaşamı ve biyo-çşeitliliği korumak için gerçekleştirdiğini açıkladı. 

Tüm sevenlerine ve dünya halkına da çağrı yaparak bu fona bağışta bulunmaya davet eden DiCaprio, kampanya sonunda toplanan miktarın Instituto Associacao Floresta Protegida (Kayapo), Coordination of the Indigenous Organizations of the Brazilian Amazon (COIAB), Instituto Kabu (Kayapo), Instituto Raoni (Kayapo) and Instituto Socioambiental (ISA)’ya bağışlanacağını açıkladı.

Büyük Amazon Yangını’nın önemini anlatmak için şu sözler yeterli olur sanıyoruz; Amazon dünyadaki oksijenin beşte birini üretiyor. Ve küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin sebebi olan yükselişe geçen karbon salınımının en büyük savaşçısı ormanlarımızı hep birlikte korumalıyız. Buraya tıklayarak Earth Alliance’in Amazon Orman Fonu’na katkıda bulunabilirsiniz.

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler