LIFESTYLE

Cardi B’nin “Afro-Latin” saçları

Cardi B, insanlara "Afro-Latin" saç modelini öğretmek amacıyla kendi saç bakım ürünlerini piyasaya süreceğini açıkladı.
Reading time 2 minutes

Cardi B, saç markasıyla kozmetik dünyasına adım atıyor. Ünlü rapçi, doğal saçıyla ilgili yayınladığı bir video hakkında eleştirel yorumlar aldıktan sonra saç ürünleri üzerinde çalışmak için ilham aldığını söyledi. Cardi B, Instagram'da "Bu yıl bir saç bakım serisiyle çıkacağım" diye yazdı. Ünlü şarkıcı "İnsanların kendilerini milliyet, ırk ve etnik köken konusunda eğitme zamanının geldiğini düşünüyorum. İnsanlar, her Hispanik'in Meksikalı olduğuna inanıyor ve aynı saç dokusuna, rengine ve özelliklerine sahip olması gerektiğini düşünüyor” dedi.

Cardi B moda endüstrisindeki ırksal eşitsizlikler konusunda ön yargı hissettiğini söyledikten sonra başka bir tweet'te şunları belirtti: "Saç dokusu sizi bir ırk haline getirmez, ancak ben Afro-Latin'im." Cardi B, saç bakımı için kendisi ve kızının saçı üzerinde çalıştığını söyledi. Bu ürünlerin içinde geçen yıl paylaştığı bir tarif olan, saç maskesinin olup olmayacağını bilmiyoruz. Maskenin içeriğinde avokado, argan yağı, mayonez, siyah hint yağı, zeytinyağı, iki yumurta, bal ve muz bulunuyordu. 

Cardi B’nin bu kararı saç ürünlerini piyasaya süren diğer ünlüleri de akla getiriyor. Tracee Ellis Ross, 2019'da Pattern Beauty'i piyasaya sürerken, bu ayın başlarında Rihanna'nın şirketi Roraj Trade, şampuan, düzleştirici ürünler, renklendirme ve saç parıltıları üretmek için Fenty Hair'a başvuruda bulunmuştu. Şu an itibariyle, Cardi B geçen yıl viral olan bir avokado saç maskesi tarifini paylaşmasına rağmen, yeni saç bakım serisine ilişkin hiçbir ayrıntıyı paylaşmadı. Daha fazlası için kendisini takip etmeye devam edeceğiz.   

benzer içerikler

Tavsiye edilen içerikler